הצנחן החרדי מבברלי הילס קיבל כומתה אדומה - 0404
הצנחן החרדי מבברלי הילס קיבל כומתה אדומה 0404

הצנחן החרדי מבברלי הילס קיבל כומתה אדומה

בטקס מרשים ובמעמד אלפים מבני משפחות הלוחמים, התקיים הבוקר (חמישי) בגבעת התחמושת בירושלים טקס לקבלת הכומתה של חיילי הפלוגה החרדית בצנחנים. חיילי הפלוגה החרדית זכו להצטיינויות ולהערכה מהמפקדים.

בין מאות החיילים הנרגשים שעמדו ברחבת הטקסים במרכז המורשת, בלט במיוחד מאיר דונר, צעיר חרדי בן 20, תושב בברלי הילס שבלוס אנג'לס, קליפורניה ובנו של הרב פיני דונר, רב הקהילה היהודית בשכונה האמידה, שהגיע במיוחד ארצה כדי לחגוג עם בנו את הטקס המרגש.

בפתח הטקס נפגש האב עם הפילנתרופ ר' דוד הגר יו״ר הנחל החרדי ועם מנכ"ל הארגון יוסי לוי ובירך על הליווי במהלך ההכשרה ועל מתן המגורים לחיילים הבודדים ולבנו מאיר, בדירות שמפעילה העמותה בריכוזים שונים, לטובת החיילים.

הרב פיני דונר, אביו של מאיר, אמר: ״התרגשתי מאוד לצעוד בסוף המסע עם הבן שלי על אדמת ארץ ישראל ולראות עשרות צנחנים חרדים מסיימים את ההכשרה והופכים ללוחמים זה מאד מרגש, זו התגשמות החלום היהודי כפשוטו, רגעים של עוצמה והתרגשות רבה".

במהלך הטקס, העניק מפקד החטיבה כומתה לחייל המצטיין שלום גילברט מפלוגת חץ במעמד מרגש.

את מאיר דונר ואת שאר החיילים החרדים מלווה עמותת 'נצח'. המסייעת לחרדים המתגייסים לשלל היחידות החרדיות הלוחמות, וביניהן גדוד נצח יהודה בחטיבת כפיר, 'חץ' בחטיבת הצנחנים, 'תומר' בגבעתי ו'פלגת הנגב' בחיל האוויר. העמותה דואגת לחיילים לליווי רוחני צמוד, דואגת להם לשיעורי תורה, רבנים מלווים ועוד וכאמור אף מפעילה דירות מגורים לחיילים בודדים.

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]