מנהלי החמ"ד ביקרו את נוער הגבעות: "נוער חדור באהבת הארץ ושליחות" - 0404
מנהלי החמ "נוער הגבעות להכיר מקרוב"

מנהלי החמ"ד ביקרו את נוער הגבעות: "נוער חדור באהבת הארץ ושליחות"

עשרות מנהלים ומנהלות של מוסדות החמ"ד במחוז ירושלים, הגיעו היום (רביעי) לסיור בגבעות בנימין, במטרה להכיר את הנוער בגבעות במפגש פנים אל פנים בלי תיווך של אמצעי התקשורת וסיפרו: "הופתענו לגלות נוער בוגר בהרבה מגילו, ערכי וחדור מסירות נפש למען עם ישראל".

האירוע הטרגי בו נהרג אהוביה סנדק וחשיפת אורחות חייו לעיני הציבור, הביאו לתופעה של ציבור הולך וגדל שמבקש בחודשים האחרונים להכיר מקרוב במפגש פנים אל פנים את נוער הגבעות.

עשרות רבנים, חברי כנסת, ומוסדות חינוך כבר הגיעו לביקור בגבעות ביהודה ושומרון, וערכו מפגש בלתי אמצעי עם הנוער שבגבעה.

היום בצהרים (רביעי) הגיעו מנהלי מוסדות החמ"ד במחוז ירושלים למפגש עם הנוער שבגבעות. המנהלים סיירו בגבעות מעוז אסתר ועוז ציון שבבנימין, ושוחחו עם הנוער והמשפחות שמתגוררות בגבעה.

הרב אבינועם הורוביץ שהשתתף בסיור, סיפר: "היתה לנו חוויה מדהימה לפגוש בחורים שממש לא עונים על הסטראוטיפ של נוער הגבעות כפי שמציירים אותם.

פגשנו חברה שמדברים בצורה מאוד מכבדת, חברה עם הרבה ענווה, ויחד עם זה חדורים באש אדירה של מסירות נפש לישוב ארץ ישראל.
נערים שרואים את עצמם שליחי ציבור למען עם ישראל.

הופתענו לראות איך משימה ענקית שכזו של שמירה על חבלי המולדת, מתבצעת על ידי חבורה כל כך קטנה של אנשים, שנושאים על גבם אחריות אדירה.

הופתענו מאוד לראות שלמרות כל ההתנכלויות שעוברים אותם נערים, אין בליבם מרירות כלשהי, אלא שמחת חיים, ואופטימיות. ראינו מולנו אנשי אמונה עם יכולת התנסחות רהוטה, ומשנה סדורה יוצאת מגדר הרגיל.

הרגשנו שם כתלמידים לפני רבותיהם. מצאתי את עצמי מול אנשים שיכולים ללמד אותי הרבה מאוד מה זה אהבת הארץ, מסירות לארץ ומסירות למען עם ישראל, ברמות הרבה יותר גבוהות ממה שאנחנו רגילים.

התרשמנו מאוד מסדר היום הרציני שלהם, שנושא עמו מחויבות גדולה על בסיס יומי, וכולל גם קביעת עיתים לתורה, שמירה בלילות וגם בניה ופיתוח של הגבעה – כל זה בתנאים פיזיים קשים ביותר. זה מדהים לראות אנשים כל כך צעירים שיכולים לקבוע לעצמם סדר יום תובעני ברמות, ולעמוד בו.

הלוואי שכל מתיישב ביהודה ושומרון יגיע להכיר את אותם נערים כדי ללמוד אהבת הארץ מהי. עלינו, ראשי המוסדות מוטל להביא את תלמידנו ולחבר אותם למשימה הגדולה של ישוב הארץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]