בקואליציה מקדמים חוק שיקשה על בנות דתיות להוציא פטור משירות בצה"ל. דרעי: "רדיפה דתית" - 0404
בקואליציה מקדמים חוק שיקשה על בנות דתיות להוציא פטור משירות בצה יונתן סינדל, פלאש 90

בקואליציה מקדמים חוק שיקשה על בנות דתיות להוציא פטור משירות בצה"ל. דרעי: "רדיפה דתית"

יו"ר ש"ס דרעי תקף היום (רביעי) במליאה את הצעת החוק אותה מקדמת הקואליציה ועתידה להקשות על בנות דתיות להשיג פטור.

ח"כ אריה דרעי: "הצביעות בהתגלמותה! אם אני כשר הפנים הייתי דורש לחקור את המתגיירים לפני שהם מקבלים אזרחות – הייתה קמה מהומה ענקית. וכאן כל הקואליציה מתגייסת לחקור ולרדת לחייהן של בנות המבקשות פטור מטעמי דת. רק רדיפה דתית מעניינת אתכם".

חבר הכנסת משה אבוטבול מש"ס הסביר כי כל גדולי ישראל התנגדו לחוק גיוס חובה של נשים לצה״ל, אפילו כאלה שאינן דתיות.

ח״כ משה אבוטבול:״ראשית חייבים לציין את עמדתם של כל גדולי ישראל מכל החוגים – ובמשך עשרות בשנים על האיסור לגייס בנות לשירות צבאי, כך גם הרבנות הראשית לדורותיה.

האיסור יכול רק להיות חמור יותר, ובפרט במתירנות הקיימת כיום בחברה הישראלית. – ייאמר ברורות עמדתנו ודעתנו שאין מקום כלל וכלל לבנות בשירות הצבאי זהו איסור חמור ונורא בגדר של ״יהרג ואל יעבור״, ובמהלך השנים נאבקו בזה בחירוף נפש בהפגנות גברים, והפגנות נשים, מכות עד זוב דם, מאסרים וכד׳. – אך נהפוך הוא חז״ל אמרו במדרש רבה ש״בינה יתרה ניתנה לאישה יותר מהאיש״ כך שבאמת ניתן לצפות מנשות ובנות ישראל היקרות בגלל הבינה שלהם שאדרבא יעסקו בלימודיהם ויפתחו ויחזקו את עולם הרפואה את עולם המדע והחינוך שזה בוודאי יועיל יותר לעם ישראל ולמדינת ישראל.

בכלל לא פעם עולה הצורך בחשיבה מחודשת על כל השירות הצבאי, במדינות רבות הצבא הוא צבא מקצועי ויעיל, זה יוריד הרבה ממפלס השנאה כלפי אלו שלא מתגייסים לצבא מטעמים תורניים, – על אחת כמה וכמה שרק אצלנו במדינת ישראל מחייבים נשים לגיוס חובה ורק בצפון קוריאה מחייבים למה??

חז״ל כבר אמרו אין דרכה של אישה לעשות מלחמה, אני כבר לא רוצה לדבר על דברים שליליים שקורים במחנות הצבא ע״י ניצול ציני של בנות ישראל ע״י מי שממונים עליהם, ואלו דברים שהשתיקה יפה להם.. לכן חובה לבטל לגמרי את השירות הצבאי לנשים ואם נבטל את שירות הנשים בצבא ייאמר עלינו ״והיה מחניך קדוש״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]