ההצפות בבסיס חצור: נכתבה תכנית עבודה שנתית ופקודה חיילית להתמודדות עם אירועים מסוג זה - 0404
ההצפות בבסיס חצור: נכתבה תכנית עבודה שנתית ופקודה חיילית להתמודדות עם אירועים מסוג זה דובר צה״ל

ההצפות בבסיס חצור: נכתבה תכנית עבודה שנתית ופקודה חיילית להתמודדות עם אירועים מסוג זה

בצה"ל הגיבו לדו"ח מבקר המדינה בנושא ההצפות בבסיס חיל האוויר חצור.

"בחיל האוויר התקיים תחקיר מעמיק, אשר הוצג לרמטכ״ל, ממנו הופקו הלקחים הנדרשים ובוצעו מגוון פעולות לטיפול בתשתיות הבסיס ובנחלים בסביבתו כדי לנסות למנוע אירועים דומים בעתיד. צה"ל פעל בשיתוף פעולה מלא עם המבקר, והעביר את אשר למד מהתחקיר המקצועי שבוצע בחיל האוויר, לסיוע בגיבוש המסקנות. 

בנוסף, נכתבה תכנית עבודה שנתית במסגרתה חודדו הנהלים שמטרתם היערכות נכונה לצמצום הפגיעה בתשתיות ובציוד. כמו כן, נכתבה פקודה חיילית להתמודדות עם אירועים מסוג זה הכוללת מדרגות הפעלה חייליות. 

חיל האוויר פעל ופועל בשיתוף משרד הביטחון ורשות הניקוז במשרד להגנת הסביבה, לקידום מימוש תכנית עבודה לצורך הסדרת זרימת הנחלים אשר מהווים את מקור הבעיה באזור. 

תוכנית זו, המהווה את המענה העיקרי לפתרון, קיימת, ונדרש לממשה ע״י הגופים האמונים על הנושא במדינה.

נדגיש כי חיל האוויר מממש ומבצע מגוון רחב של פעולות לצמצום הנזקים על פי סדרי העדיפויות והתקציב הנתון בתחומי הבסיס על פי סמכותו ובהתאם לחוק. אך כל עוד לא יתבצע טיפול רוחבי באחריות כלל הגורמים למימוש התוכנית הכוללת בתשתיות מחוץ לשטח הבסיס, אירועי הצפה שמקורם מחוץ לבסיס עלולים להתרחש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]