למרות מתקפות הטרור על בתי היהודים: המשטרה הסירה מחסומים ודילדלה כוחות בשמעון הצדיק - 0404

למרות מתקפות הטרור על בתי היהודים: המשטרה הסירה מחסומים ודילדלה כוחות בשמעון הצדיק

תושבים בשכונת שמעון הצדיק מדווחים כי המשטרה הסירה היום (שלישי) מחסומים ודלדלה כוחות בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, זאת למרות מתקפות הטרור החוזרות ונישנות מצד השכנים הערבים על תושבי השכונה היהודים.

המתקפות החלו לפני כחודשיים, עם החלטת בית המשפט כי יש לפנות מספר משפחות של ערבים מהנכסים שנמצאים בבעלות יהודית עוד מלפני קום המדינה.
במסגרת האלימות הקשה במקום משליכים המחבלים בקבוקי תבערה, אבנים, בקבוקי צבע ועוד ומשגרים זיקוקין לעבר בתי היהודים במידי לילה.

בעוד הערבים משתוללים, המשטרה אוסרת על יהודים לצאת מבתיהם בשעות הערב ומכילה את הטרור הערבי במקום לעצור את הפורעים.
מאז פרוץ האלימות בשכונה תושבים יהודים רבים אינם שולחים את ילדיהם למסגרות חינוכיות מחשש לחייהם. חלק מהתושבים אף מוגבלים בשעות עבודתם עקב הוראת המשטרה שלא לצאת מהבתים אחרי השעה חמש בערב.

רק אתמול נזרקו בקבוקי תבערה, אבנים ובקבוק זכוכית שבתוכו צבע לעבר בתים של תושבים יהודים בשכונה.

אחד התושבים סיפר לחדשות 0404 כי "רבים מהשוטרים שמוצבים במקום הם ערבים והם אינם מתאמצים לעצור את האלימות הקשה ומגלים אדישות פושעת כלפיה".

תושב אחר סיפר כי עקב הפרעות ותוחשת חוסר האונים לאור תפקוד המשטרה במקום הוא שוקל לעזוב את השכונה.

כזכור, למרות החלטה של בית המשפט על פינוי בתי הערבים והעברת הבתים לחזקת בעלי הנכס היהודים, המהלך נעצר מזה כחודשיים ולא ברור אם יחודש וזאת בשל התפרעויות הערבים במקום ולאור איומי ארגון הטרור חמאס.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]