4 אקדחי גלוק והמבריחים: סוכלה הברחת נשק מגבול ירדן - 0404
4 אקדחי גלוק והמבריחים: סוכלה הברחת נשק מגבול ירדן

4 אקדחי גלוק והמבריחים: סוכלה הברחת נשק מגבול ירדן

שוטרי יחידת גבולות של מחוז הצפון, במהלך פעילות משותפת עם לוחמי חטיבת הבקעה והעמקים של צה"ל, זיהו העברה של תיק באזור הבקעה לשטח ישראל. השוטרים ארבו למבריחים וביצעו מעצר של 2 מבריחים בסמוך לגדר, מבריח שלישי, נעצר ברכב שהמתין מספר קילומטרים מהמקום סמוך לבית שאן. 

יחידת יג"ל – יחידת גבולות של מחוז צפון נמצאת בחוד החנית של הלחימה העקשת של מחוז צפון בהברחת כלי נשק מגבולות ירדן, סוריה, לבנון ושטחי הרשות הפלסטינאית לתחומי מחוז צפון. היחידה, בה משרתים לוחמי עילית מבצעת פעילות מארבים ולכידת חשודים בהברחות וסחר בנשק וסמים.

מפקד היחידה רפ"ק נ': "זה הסיכול ה-13 מתחילת השנה, והשני שלנו בשבועיים האחרונים, קדם לו סיכול הברחה בגבול לבנון של עובד מטעים שנתפס נוהג בטרקטור ובו נתפסו 12 אקדחים. הפעילות של היחידה בסיכול הברחות וסחר היא חלק מהמאבק המקיף של משטרת ישראל, על כל יחידותיה וכוחותיה, בתופעת הנשק הבלתי חוקי.

תפיסות כלי הנשק בישובים ובכפרים הערבים, מעלה את הביקוש והסוחרים והמבריחים נאלצים לקחת סיכונים הולכים וגדלים בבואם להשיג נשק. אנו תפסנו כבר קרוב ל-100 כלי נשק בניסיונות הברחה מתחילת השנה, אקדחים ורובי סער, שאם לא הינו תופסים היו מגיעים לגורמים עברינים ברחבי הארץ ומשמשים בארועי ירי, פשיעה ואלימות. אנחנו, כמו רבים משוטרי משטרת ישראל עובדים יום ולילה על מנת להמשיך ולצמצם את כמות כלי הנשק הבלתי חוקיים בתחומי הארץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]