עלול לגרום נזק רב! ראיתם את הטרמיט בקרבתכם? דווחו למשרד להגנת הסביבה - 0404
עלול לגרום נזק רב! ראיתם את הטרמיט בקרבתכם? דווחו למשרד להגנת הסביבה

עלול לגרום נזק רב! ראיתם את הטרמיט בקרבתכם? דווחו למשרד להגנת הסביבה

בימים אלו, שבהם מתקיים מעוף הכלולות של הטרמיט הפורמוסני, התקבלו במשרד מאות פניות מתושבים מרחבי הארץ. הופעתו של הטרמיט בישראל התגלתה לראשונה למשרד להגנת הסביבה ולעיריית פתח תקווה לפני כשנה באזור מזרח העיר, ובימים אלה, בזכות היענות הציבור לקריאת המשרד להגנת הסביבה לדווח על מקרי טרמיטים נוספים, זוהו אזורים חדשים נגועים בישובים הסמוכים אל פתח תקווה.

בעקבות דיווחים שהתקבלו מתושבים, ערך המשרד להגנת הסביבה מבצעי ניטור בישובים הסמוכים לפתח תקווה בהשתתפות רשות הטבע והגנים, חוקרים ממוזיאון הטבע באוניברסיטת תל אביב ומתנדבים, לצורך איתור הקינים של הטרמיטים ואיסוף דגימות. הפרטים שנאספו מהישובים גבעת השלושה, נחלים ונופך זוהו ודאית במעבדה האנטומולוגית של משרד הבריאות כטרמיט הפורמוסני.

הטרמיט הפורמוסני אינו מזיק לאדם, אך עלול לגרום נזק רב לרכוש ולפגוע בסביבה. על כן, חשוב והכרחי לאתר את הקינים ולטפל בהם. נציין, כי לצורך השמדת הקינים יש צורך בטיפול ארוך טווח, כמקובל במדינות נגועות ברחבי העולם.

בימים אלו מתקיים מעוף הכלולות של הטרמיט. המעוף יסתיים בקרוב ולכן המשרד מבקש מהציבור להיות ערני, ואם רואים כמות גדולה של טרמיטים באוויר, לנסות ולמצוא את מקום היציאה שלהם ולדווח על נקודות היציאה (קינים אפשריים) למשרד להגנת הסביבה – [email protected]

במקרה של כניסת הטרמיטים למקום מגורים ולבתים, ניתן לעשות שימוש בריסוס על-ידי תכשירים כנגד חרקים מעופפים המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה לשימוש הקהל הרחב. ככל שיש חשד לנזק ברהיטי עץ, משקופים ומוצרי עץ בתוך הבית, יש להזמין מדביר בעל רישיון מתקדם (מדביר במבנים ושטח פתוח, או מדביר באיוד) ובתוקף מהמשרד להגנת הסביבה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]