תיקון 190 קופות גמל – פורטל הביטוחים הגדול בישראל - 0404
תיקון 190 קופות גמל – פורטל הביטוחים הגדול בישראל FREEPIK

תיקון 190 קופות גמל – פורטל הביטוחים הגדול בישראל

קופות גמל ופנסיה הם אפיקי חיסכון והשקעה מרכזיים עבור כל אזרחי ישראל, שכירים ועצמאים כאחד. יחד עם קרנות הפנסיה אלו שלושת אפיקי ההשקעה שרוב הציבור מושקע בהן. על מנת לעזור לעובדים המגיעים לגיל 60 או לגיל פרישה ליהנות יותר מהטבות המס של קופות הגמל וגמישות מעבר בין החברות שונות יצא תיקון 190 קופות גמל אשר משרת את ציבור הפורשים בעלי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות!

מה הוא תיקון 190 קופות גמל?

תיקון 190 קופות גמל הוא תיקון בחוק ההפקדות לקופות הגמל שמטרתו לגלם הטבות מס עבור בני ה-60 ומעלה בעלי הקופה. היתרונות המרכזיים של תיקון 190 קופות גמל הם: נזילות, מס מופחת והעברה בין דורית.

מס מופחת – עוד יתרון של תיקון 190 קופות גמל הוא הפחת המס שקיבלנו בזכות תיקון 190 קופות גמל. לאחר תיקון 190 קופות גמל תשלום על מס רווחי ההון שצברה הקופה ירד ל-15% בלבד, זה אחוז המס הנלקח מאתנו על הרווח הנומינלי בלבד וזאת במקום 25% מס שנלקחנו מאתנו על הרווח הריאלי! זהו הבדל משמעותי שמאפשר לנו ליהנות יותר מכספי קופת הגמל.

העברה בין דורית – סעיף נוסף וחדש בו מטפל תיקון 190 קופות גמל מתייחס להעברה בין דורית. בעקבות תיקון 190 קופות גמל העברת כספים בירושה כאשר המוריש נפטר לפני גיל 75 תהיה פטורה מס לגמרי ובמקרה של פטירה מעל גיל 75 תשלום המס (על רווחי ההון של הקופה) יהיה 15% בלבד. זהו שינוי משמעותי שמאפשר לילדים ליהנות יותר מההון שירשו מהוריהם על ידי תשלום מס מופחת או אי תשלום מס בכלל על הירושה העוברת להם מכספי קופת הגמל.

תיקון 190 קופות גמל – פורטל הביטוחים הגדול בישראל

בפורטל הביטוחים הגדול בישראל תקבלו את כל המידע הרלוונטי על תיקון 190 קופות גמל ומידע חשוב נוסף על תכנון פרישה, ביטוחי חיים, פטור ממס, החזרי מס והטבות מס, מידע חשוב ביותר שיכול להיות שווה לכם אלפי ועשרות אלפי שקלים אם תדעו כיצד להשתמש בו לטובתם חיסכון בקרנות ובקופות הגמל השונות!

כל היתרונות של תיקון 190 בקופות הגמל

הנה עוד יתרונות של תיקון 190 בקופות הגמל המעודדים את הציבור לפתוח קופות גמל ולהשקיע בהן עד גיל הפרישה, כשגם המפקיד וגם בני משפחתו יכולים ליהנות מההטבות שהתיקון מקנה:

  • הפקדה הכספים – לאחר תיקון החוק ניתן להפקיד כספים לקופת הגמל לא רק על בסיס חודשי אלא על ידי הפקדה חד פעמית בתנאי שמדובר בקופת גמל להשקעה. זהו יתרון המאפשר לכם להגדיל את החיסכון בקופה בצורה משמעותית ובמידה ונכנס לכם סכום כסף גדול מכל סיבה שהיא, תוכלו להפקיד אותו ולהוסיף אותו לקופת הגמל להשקעה וחיסכון.
  • אפשרות השקעת הכספים בנכסים לא סחירים בחו"ל ובישראל – אפיקי השקעה טובים יותר בהם אפשר להשקיע בקופות הגמל בזכות תיקון 190 לקופות הגמל.
  • הפקדה מגוונת – ניתן להפקיד לקופת הגמל בשתי צורות שונות: על ידי היוון קצבה מוכרת והפקדת כסף אותו ניתן למשוך באופן חד פעמי בהמשך או על ידי הפקדה בצורת קצבה מזכה עד לסכום של כ-35 אלף שקלים נכון לשנת 2020.

טיפים ומידע שימושי לחיסכון והשקעה – פורטל הביטוחים הגדול בישראל

פורטל הביטוחים הגדול בישראל מביא לכם מידע מקיף הנוגע לכל מסלולי החיסכון, ההשקעה והביטוח הקיימים בישראל. בנוסף תוכלו ליהנות ממחשבוני מידע ומנועי השוואת מחירים שיעזרו לכם למצוא את ההצעות המשתלמות ביותר של חברות הביטוח והחברות המנהלות את קופות הגמל להשקעה. בעזרת המידע בפורטל תוכלו להשוות דמי ניהול, לדעת מה תהיה הקצבה החודשית שלכם בכל קרן על ידי הזנת נתונים במחשבונים ובעזרת טיפים נוספים לחיסכון בדמי הניהול והעמלות הנגבות עבור הביטוחים והקרנות שלכם.

חשוב להבין: אפילו חיסכון של רבע אחוז יכול להיות שווה אלפי שקלים במצטבר לאורך שנים ועד גיל הפרישה! רוצים להוזיל בעלויות הביטוח? רוצים שיהיה לכם סכום כסף גדול יותר לאחר הפרישה לגמלאות? התחילו כבר עכשיו להבין בנושא ותראו כיצד בעזרת יישום הטיפים והמידע מפורטל הביטוחים הגדול בישראל תוכלו לחסוך אלפי שקלים במצטבר במהלך החיים עבור מסלולי החיסכון וההשקעה בהם יש לכם כספים ואם אין לכם כאלה עדיין, תוכלו להבין בזה ולפתוח ללא כל קושי כל קרן וקופת חיסכון והשקעה שתרצו בקלות און ליין!

לא רק חוסכים ומשקיעים – הטבות המס שכולם יכולים ליהנות מהם כבר עכשיו!

תחום המס מלווה את תחומי הביטוח, החיסכון וההשקעה מאז ומתמיד. כעצמאים וגם כשכירים יש די הרבה הטבות מס, ניכוי מס, קיזוזי מס והחזרי מס שאתם יכולים לקבל אך אינכם מודעים להם! ניהול נכון של הכסף באפיקי החיסכון וההשקעה יעזור לכם לא רק בטווח הארוך לאחר משיכת הכספים בגיל הפרישה אלא גם בטווח הקצר אם תדעו מתי וכמה כסף להפקיד ולמשוך מהקופות והקרנות הללו.

פורטל הביטוחים הגדול בישראל נותן לכם תמונה מלאה של מפת הביטוחים, ההשקעות והחיסכון בישראל ומקווה שתצליחו להפיק בעזרתו את המירב על מנת לחסוך יותר כסף ולהרוויח יותר כסף בכל צעד שתעשו ובכל אפיק שתבחרו להשקיע בו את הכסף שלכם.

גלשו עוד היום בפורטל הביטוחים הגדול בישראל וקבלו מידע מקיף על כל מסלולי ההשקעה והחיסכון הקיימים, קבלו טיפים והיעזרו במחשבוני המידע בפורטל, השוו מחירים והתחילו לחסוך כסף ולהרוויח כסף בצורה חכמה בעזרת כלי ההשקעה הקיימים וזמינים עבור כולם. להתראות ובהצלחה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]