אושרה הקמת ועדת חוקה בראשות הח"כ השנוי במחלוקת - הח"כים החרדים יחרימו - 0404
אושרה הקמת ועדת חוקה בראשות הח אוליבר פיטוסי, פלאש 90

אושרה הקמת ועדת חוקה בראשות הח"כ השנוי במחלוקת – הח"כים החרדים יחרימו

מליאת הכנסת אישרה את הקמתה של ועדת חוק חוקה ומשפט ברוב של 60 תומכים מול 52 מתנגדים ונמנע אחד. במהלך הדיון תקפו חברי כנסת רבים מהסיעות החרדיות את העבודה שיו"ר הוועדה המיועד הוא ח"כ גלעד קריב ממפלגת העבודה, המשמש כ"רב" רפורמי.

חברי הכנסת מהסיעות החרדיות הודיעו כי יחרימו את הוועדה ולא אליה ישלחו נציגים.

ח"כ אורי מקלב: "אתם נותנים את ועדת החוקה לאדם שיהפכה לזירת התגוששות. התנהלות הקואליציה פסולה כבן סורר ומורה ונידונת על שם סופה, אנחנו לא יכולים להיות שותפים בעוול הזה. היו"ר המיועד מייצג את התנועה הרפורמית שמנסה לכרסם את העם היהודי בכוונת זדון".

ח"כ משה גפני: "אנחנו בגוש הימין והדתיים, אנחנו נצביע נגד ועדת החוקה. אנחנו לא נשלח חברים לוועדת החוקה. המציאות הזו לא יכולה להימשך. ועדת חוקה היא הוועדה הכי חשובה מבחינת החקיקה בכנסת".

ח"כ אריה דרעי: "המכה הגדולה של העם היהדי בתפוצות זה התבוללות נוראה. לצערנו, רואים בצורה מוכחת, היכן שיש קהילות שמקפידות לשמור על המסורת, התבוללות היינה אפסית. בקהילות שמביאים יהדות חדשה, ההתבוללות שם למעלה מ-80 אחוז, השם ירחם.

המאבק העיקש של הרפורמים לקבל הכרה כזרם מוכר ביהדות עד עתה לא צלח, אחיי מהאופוזיציה, הוועדה הולכת למנות ח"כ שמתהדר בכך שהוא רב רפורמי, בתפקיד, יו"ר וועדת חוקה, וועדה שדנה בנושאיים הרגישים ביותר לדת ומדינה – מי שמצביע בעד הוועדה הזאת מכריז בקול ברור לא אכפת לנו מהתבוללות של העם היהודי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]