ח"כ אייכלר: "מינוי רפורמי ליו"ר ועדת החוקה יערער את הלגיטימיות של החוקים בכנסת" | צפו - 0404
צילום: ערוץ הכנסת

ח"כ אייכלר: "מינוי רפורמי ליו"ר ועדת החוקה יערער את הלגיטימיות של החוקים בכנסת" | צפו

בנאום שנשא היום (שני) בכנסת תקף ח"כ ישראל אייכלר את התנהלותה הדורסנית של הקואליציה בוועדה המסדרת ובניהול הכנסת ובפרט את מינויו של חבר הכנסת גלעד קריב המשתייך לזרם הרפורמי (אשר חלקים נרחבים ממנו מתבולל ואינו יהודי כלל) לתפקיד יו"ר ועדת החוקה.

ח"כ אייכלר: "כמו כל אזרח בישראל, גם אני עוקב אחרי מה שנעשה בכנסת בימים האחרונים, ומביע דאגה וחשש. משום שבסופו של דבר, רק ההסכמות והדמוקרטיה החזיקו את החברה הישראלית המשוסעת, ומנעו את מה שהיה יכול לקרות חלילה באווירת ההסתה והשנאה נגד הציבור החרדי בפרט, ובין האוכלוסיות השונות בכלל.

לכן אני מאוד חרד ממה שקורה כעת. הקואליציה החדשה הציבה אנשים חסרי ניסיון שפועלים בדורסנות ובלי כבוד. כך לא מתנהגים מנצחים פוליטיים. כך מתנהלים ילדי גן שהצליחו לחלץ את הכדור מהקבוצה השנייה, והם אינם מביאים בחשבון שמחר זה עלול להיות אחרת.

אני שואל את עצמי: האם כאשר הליכוד היה בשלטון הוא נהג בטיפשות כשנתן לשמאל את הזכויות שמגיעות לו בכנסת, ולפעמים אפילו בנדיבות של מנצחים? התשובה היא שלא. הוא עשה בחכמה. ככה מתנהלת דמוקרטיה. לא דוחקים יריבים עם הגב לקיר".

ח"כ אייכלר הזכיר את כוונת 'ימינה' להדיר נציגים חרדים ממינוי דיינים: "הממשלה הזו עושה טיפשות גדולה מאוד כשיא דוחקת ציבורים שלמים אל הקיר. אני רוצה לציין דוגמה אחת: הייתי חבר בוועדה למינוי דיינים, ולמרות שלא היה להם ייצוג, נתנו לציונות הדתית מינוי של שליש מהדיינים באופן הגון. היום כשהם בקואליציה הם רוצים להדיר את הציבור החרדי לחלוטין. מה הם חושבים, שזה ימשך לעולם? זה לא".

אייכלר תקף את ח"כ קריב ואת מינויו לתפקיד יו"ר ועדת חוקה: "אנשי השמאל לא ניצחו את הבחירות. אנשי ימין גנבו קולות עבורם. זה כבר ידוע. אבל אל תעמידו שני מיליון אנשים צמוד לקיר. מדברים פה על מנסור עבאס. אני מעדיף פלסטיני מוסלמי שנאמן לעמו ומולדתו, מאשר למנות כיו"ר ועדת חוקה של מדינת ישראל אדם שכבר עשרים וחמש שנים נלחם נגד היהדות ונגד זכויות האזרח של הציבור החרדי. זה מינוי אחד יותר מדי. אני קורא לקואליציה לא למנות את האיש הזה. אם הוא יהיה יו"ר ועדת החוקה – לא יהיה שום חוק במדינת ישראל. החוקים שיצאו משם לא יהיו תקפים בעיני שני מיליון אנשים לפחות. מינוי של רפורמי ליו"ר ועדת החוקה יערער את הלגיטימיות של החוקים בכנסת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]