סמוטריץ' לשרת התחבורה: בטלי את התקנות שמחייבות אמצעי חכם למניעת שכחת ילדים ברכב בעלויות גבוהות - 0404
סמוטריץ' לשרת התחבורה: בטלי את התקנות שמחייבות אמצעי חכם למניעת שכחת ילדים ברכב בעלויות גבוהות הדס פארוש, פלאש 90

סמוטריץ' לשרת התחבורה: בטלי את התקנות שמחייבות אמצעי חכם למניעת שכחת ילדים ברכב בעלויות גבוהות

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' במכתב לשרת התחבורה: בטלי את התקנות שמחייבות התקנת אמצעי חכם למניעת שכחת ילדים ברכב בעלויות גבוהות שהתקבלו בניגוד לעמדת גורמי המקצוע.

עוד הוסיף סמוטריץ': יש דרכים טובות, יעילות ומאוזנת בהרבה לפעול בעניין, ובכלל זה חלופה של תמרוץ התקנת אמצעים מסוגים שונים באמצעות הסברה ממוקדת לאוכלוסיות יעד וסבסוד. ההגיון מחייב את ביטול התקנות ולכל הפחות את עיכוב כניסתן לתוקף עד לבחינה מחודשת של הצורך, ההצדקה והחלופות. תעשי שירות טוב לאזרחי ישראל אם תעשי זאת.

המכתב המלא:

לכבוד
ח"כ מירב מיכאלי
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים

שלום רב!

הנדון: ביטול מס הורים גבוה שהטילה קודמתך בתפקיד

לפני מספר חודשים חתמה קודמתך, השרה מירי רגב, תקנות אשר מחייבות התקנת אמצעי חכם למניעת שכחת ילדים ברכב שעלותו גבוהה.

מיותר לציין כי תופעת שכחת ילדים ברכבים ובמיוחד בימי הקיץ החכמים, היא תופעה כואבת ונוראה שיש לפעול למניעתה, ואולם חיוב כלל אזרחי ישראל שלהם ילדים או נכדים בהתקנת מכשיר יקר, ללא כל התמקדות באוכלוסיות מועדות וללא שנבחנו נתונים המצדיקים זאת, אינה הדרך הנכונה להתמודד איתה.

החלטה התקבלה בניגוד לעמדת גורמי המקצוע במשרד האוצר ומשרד רה"מ והיא מטילה על מאות אלפי אזרחי ישראל הוצאות של מאות שקלים לכל כלי רכב.

כפי שבוודאי ידוע לך, בזמן הדיונים בועדת הכלכלה פניתי ליו״ר הועדה בבקשה לנהל דיון עומק בעניין ואף הגשתי רביזיה לשם כך אך עמדת המשרד בזמנו היתה לקדם את התקנות בניגוד לעמדת גורמי המקצוע.

יש דרכים טובות, יעילות ומאוזנת בהרבה לפעול בעניין, ובכלל זה חלופה של תמרוץ התקנת אמצעים מסוגים שונים באמצעות הסברה ממוקדת לאוכלוסיות יעד וסבסוד חלקי דרך אגרת רישוי הרכב כפי שנעשה במערכות התרעה כדוגמת מובילי וכד'. למיטב ידיעתי אנשי אגף התקציבים נכונים לדון בחלופה זו.

ההגיון מחייב את ביטול התקנות ולכל הפחות את עיכוב כניסתן לתוקף עד לבחינה מחודשת של הצורך, ההצדקה והחלופות. תעשי שירות טוב לאזרחי ישראל אם תעשי זאת.

בכבוד רב,
ח"כ בצלאל סמוטריץ'

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]