הסתיימה ישיבת קבינט הקורונה: בשלב זה לא יוטלו הגבלות נוספות - 0404
הסתיימה ישיבת קבינט הקורונה: בשלב זה לא יוטלו הגבלות נוספות יונתן סינדל, פלאש 90

הסתיימה ישיבת קבינט הקורונה: בשלב זה לא יוטלו הגבלות נוספות

הסתיימה ישיבת קבינט הקורונה, שהוקם מחדש לאחרונה עקב העלייה בתחלואה בנגיף.

בישיבה דנו בין השאר באפשרות של החזרת עטיית המסיכות גם במרחב הפתוח אך לפי שעה הוחלט כי בשלב זה לא יוטלו על אזרחי ישראל הגבלות נוספות.

מוקדם יותר הערב (ראשון) אישרה הממשלה מספר תקנות של משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה וביניהן קנס של 5,000 שקלים על היוצאים ללא היתר למדינה המוגדרת מסוכנת בשל התפשטות הקורונה בשטחה.

עוד אושר כי כל נוסע ישראלי מעל גיל 16 בנתב"ג יחוייב למלא הצהרה טרם יציאתו מישראל, ובה התחייבות שאינו נוסע לאחת המדינות אשר היציאה אליהן הוגדרה כאסורה על-פי תקנות היציאה מישראל (או הצהרה שנסיעתו מותרת לפי החריגים בתקנות).

חברות התעופה יחוייבו שלא לאפשר לנוסע ללא הצהרה לעלות למטוס. מפעיל השדה יציב עמדות לסיוע במילוי טפסי ההצהרה.

כמו כן, אישרה היום הממשלה את הארכת התקנות שעוסקות באיסור היציאה למדינות שמוגדרות בסיכון מירבי, למעט חריגים, עד לתאריך 11 ביולי.

בעניין זה, נקבעה אכיפה הדוקה שתתבצע על ידי בקרי הגבול של רשות האוכלוסין וההגירה וכן על ידי שוטרים.

התקנות תכנסנה לתוקף מחר (שני).

אנשי צוות אווירי הוחרגו מהתקנות ויוכלו לקבל פטור מבדיקת קורונה בכניסה לישראל, במסגרת מעקב של המפעיל האווירי, בכפוף לביצוע בדיקת קורונה מדי שבוע וככל שלא יצאו משטח שדה התעופה אם שהו במדינה בסיכון מרבי.

בנוסף, נקבעה עבירה פלילית ומנהלית על אחראי על קטין (מתחת לגיל 12) שמונע מהקטין ביצוע של בדיקת קורונה. במקרה כזה יושת קנס בסך 3,500 שקלים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected].com