טענות לרצח על רקע לאומני ברמלה: משפחתו של דסטאו ביסט ז"ל יוצאת למאבק - 0404
טענות לרצח על רקע לאומני ברמלה: משפחתו של דסטאו ביסט ז

טענות לרצח על רקע לאומני ברמלה: משפחתו של דסטאו ביסט ז"ל יוצאת למאבק

דסטאו ביסט ז"ל נדרס למוות לפני כחודש על ידי שני ערבים שרכבו על אופניים חשמליים. על פי עדויות מהשטח המקרה ארע בכוונת תחילה ולאחר הפגיעה בדסטאו ז"ל אף המשיכו הפוגעים הערבים לגרור את המנוח עד שאיבד את הכרה. יש לציין כי הדריסה אירעה ימים בודדים לאחר אירועי פרעות תשפ"א, בהם יהודים רבים הותקפו על ידי מחבלים ערבים ברחבי העיר רמלה.

לפני כשבוע נפטר דסטאו ביסט מפצעיו בבית החולים כתוצאה מאותה דריסה.

כעת, כחודש לאחר הדריסה ולאחר שהמשטרה לא עצרה אף חשוד למרות מצלמות האבטחה במקום והעדים לדריסה, החליטה משפחתו של דסטאו ביסט ז"ל לצאת למאבק בדרישה לעשות צדק בחקירת מותו ולהביא למעצר האחראים הערבים, שלדברי המשפחה פעלו על רקע לאומני ורצחו את דסטאו.

ביום ראשון הקרוב בשעה 18:00 תתקיים עצרת ליד הקניון ברמלה – המקום בו נדרס דסטאו ביסט. בעצרת ישתתפו חברי כנסת ואישי ציבור שיצרפו למחאה הציבורית 'צדק לדסטאו' שהולכת וצוברת תאוצה בכל הארץ.

אמש פירסם סרן במיל' זיו שילון פוסט בו סיפר כי אסף, בנו של דסטאו, שהיה לוחם שלו, התקשר לשתף אותו בתחושות המשפחה: "אני מקבל טלפון היום, מלוחם שלי, אחד הטובים שהיו לי, נתן 3 שנים כלוחם ומפקד בגבעתי, סיכן את חיו לא פעם, מלח הארץ – אסף אסנקו ביסט – 'רצחו את אבא שלי', הוא אומר לי בקול חלש בטלפון, 'זיו, אחי, רצחו את אבא שלי ואף אחד לא עושה כלום ולא אומר לנו כלום'. אין קצה חוט – כך מסרו להם…"

לדברי שילון: "נרצח אדם במדינת ישראל ואף אחד לא מדבר על זה. לפני עשרה ימים שני רוכבי אופניים חשמליים מחבלים ערבים (לפי דברי העדים) נכנסו במתכוון לעיני העדים בדסאטו ביסט הי״ד, הפילו אותו על הריצפה וגררו אותו עד אובדן הכרה, לאחר מספר ימים של מלחמה על חיו הוא לא שרד.

למרות מצלמות אבטחה במקום, ולאחר חודש ימים מהאירוע טרם נעצרו חשודים במעשה ע"י משטרת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]