כנפי הטיסה הוענקו לבוגרי קורס הטיס, מפקד חיל האוויר: "עמדתם במבחן ממושך ויכולתם לו" - 0404
כנפי הטיסה הוענקו לבוגרי קורס הטיס, מפקד חיל האוויר: דובר צה"ל

כנפי הטיסה הוענקו לבוגרי קורס הטיס, מפקד חיל האוויר: "עמדתם במבחן ממושך ויכולתם לו"

מסדר הכנפיים, בו הוענקו כנפי הטיסה לבוגרי קורס טיס מחזור 182, התקיים היום (חמישי) אחר הצהריים בבסיס "חצרים", הסמוך לבאר שבע. הטקס נערך בסימן 40 שנה למבצע "אופרה", בו הושמד הכור הגרעיני בעיראק. 

המסדר נערך בסיום שלוש שנים של הכשרת הצוערים כקצינים לוחמים, כצוותי אוויר וכבוגרי תואר אקדמי מאוניברסיטת "בן-גוריון". החל משבוע הבא יוצבו הקצינים והקצינות השונות בחיל האוויר ויחלו את הכשרתם המבצעית.

שר הביטחון, בני גנץ: "בשנים הקרובות, תעמדו בפני אתגרים מורכבים, כחלק מזרוע פעולה ראשית בהגנה על ביטחון ישראל – זרוע האוויר שלנו שמסוגלת לפעול בטווח קצר של מאות מטרים מכוחותינו, וגם בטווחים רחוקים של אלפי מייל מגבולותינו. חיל האוויר הוא חלק משמעותי מתעודת הביטוח שלנו – שלעולם לא עוד. המורשת הזו, של מניעת איומים קיומיים טבועה בנו מהקמת המדינה. הטכנולוגיות שיופקדו בידיכם, הן מהמתקדמות והמדהימות ביותר בעולם, אבל יותר מכל טכנולוגיה, אתם, ההון האנושי שלנו, תהוו את הכוח המשמעותי ביותר של מדינת ישראל״.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין: ״בוגרים יקרים, עמדתם במבחן ממושך ויכולתם לו. בעוד מספר רגעים תהפכו ללוחמי צוות אוויר ותצטרפו לחבריכם הלוחמים בטייסות. מבצע ׳שומר החומות׳, אותו ביצע צה״ל, בשיתוף פעולה יוצא דופן של חיל האוויר עם חברינו מאגף המודיעין, מפיקוד הדרום ומגופי צה״ל השונים, היה דוגמה מוחשית לאחריות המוטלת על החיל ולציפייה מאנשיו. אני בטוח שכולכם תדעו לעמוד באתגר, אני סומך על כולכם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]