"עף מעוצמת המכה ונחת על ראשו" - חוננו בדרישה מבנט: הורה על פתיחת חקירת רצח דסטאו ביסט הי"ד - 0404
אריאל זנדברג

"עף מעוצמת המכה ונחת על ראשו" – חוננו בדרישה מבנט: הורה על פתיחת חקירת רצח דסטאו ביסט הי"ד

ארגון חוננו שלח מכתב לבנט בבקשה לפתוח בחקירת הירצחו של דסטאו ביסט הי"ד ברמלה. במכתב צויין כי המשטרה התעכבה בחקירת הרצח וכעת מבקשת המשפחה לעשות הכל בכדי להעמיד את המחבלים לדין.

במכתב תואר דסטאו, בן 74 תושב רמלה, כיהודי דתי הדור פנים, בן למשפחה שורשית מאתיופיה. בשנת 1984 החל עם משפחתו את מסע העלייה לארץ ישראל, במהלכו נפטרו הוריו ושלושה מאחיו. בשנת 1991 השלים את המסע ועלה לארץ במסגרת מבצע שלמה.

הפיגוע אירע לפני שלושה שבועות, עת המתין דסטאו עם זוג אורחים בתחנת האוטובוס הסמוכה לביתו. "לפתע הגיחו למקום בשעטה שני ערבים בשנות העשרים לחייהם כשהם רכובים על אופניים חשמליות מאסיביות, ופגעו בכוונה תחילה במנוח", כך במכתב.

דסטאו נפגע, עף מספר מטרים מעוצמת המכה ונחת על ראשו. המחבלים הסתובבו עם אופניהם וניסו לדרוס אף את בני הזוג, אורחיו של דסטאו. לאחר מכן נמלטו חזרה אל השכונה ממנה באו. עוברי אורח התקשרו לכוחות הביטחון ודיווחו על פיגוע דריסה. דסטאו פונה באמבולנס לבית החולים כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה.

בבוקר למחרת הפיגוע פנו בני המשפחה לתחנת המשטרה עם הזוג שהיה עד לדריסה, בבקשה להתלונן ולהעיד. שוטרי התחנה כלל לא ידעו במה מדובר, ורק בשעות אחה"צ נלקחה מהם עדות. "לצערנו, מתברר שלמרות חומרת האירוע ודיווח על פיגוע מכוון – המשטרה המקומית משכה לכאורה את ידיה, וכלל לא חקרה את הפיגוע", נטען במכתב.

עוד תואר כי "גרירת הרגליים מחקירה ממצה כפי הראוי המשיכה לאורך זמן רב גם בימים לאחר מכן". כשלושה שבועות לאחר מכן לא עמדו לו כוחותיו של דסטאו, והוא נפטר מפצעיו. במהלך התקופה פנו בני המשפחה שוב ושוב למשטרה, שם נאמר להם כי הוקם צוות חקירה מיוחד לשם חקירת האירוע, אך עוד אין קצה חוט.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את בני המשפחה ביקש מבנט: "להורות על פתיחת חקירת שב"כ והפניית כל המשאבים הנדרשים לשם לכידת המחבלים והשבת תחושת הביטחון המינימלי של אזרחי ישראל הנאמנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]