הליכוד על מינוי אנשי שמאל קיצוני לוועדה שתדון ביחסי הכנסת מול בג"צ: "ממשלת בנט קרסה לחלוטין מול בג״צ" - 0404
הליכוד על מינוי אנשי שמאל קיצוני לוועדה שתדון ביחסי הכנסת מול בג מרים אלסטר פלאש 90

הליכוד על מינוי אנשי שמאל קיצוני לוועדה שתדון ביחסי הכנסת מול בג"צ: "ממשלת בנט קרסה לחלוטין מול בג״צ"

בליכוד תוקפים את מינוי "הוועדה לעניין חוק יסוד החקיקה" בראשות שר המשפטים גדעון סער, לאחר שרוב החברים שמונו הם אנשי שמאל קיצוני. 

חוק יסוד החקיקה צפוי להסדיר את היחסים בין הרשויות ולהבהיר מתי בית המשפט יכול לפעול מול הכנסת וחוקיה ומתי הכנסת יכולה לפעול מול בית משפט בענייני חקיקה.

חוק זה היה עשוי להיות ברכה לדמוקרטיה אלא שבוועדה קיים רוב, כאמור, לאנשי שמאל הקיצוני שתומכים באופן גורף בעמדות מערכת המשפט. בשל כך צפויה ממשלת השמאל החדשה של בנט ולפיד להעניק לבג"ץ סמכויות נרחבות נוספות על אלו שכבר קיימות ולעגן בחוק את סמכויות השופטים לפסול חוקים ואולי אף חוקי יסוד שחוקקה הכנסת.

הליכוד: "ממשלת ההונאה של בנט קרסה היום לחלוטין מול בג״צ ומינתה ועדה שתפגע דרמטית ביחסי הכוחות בין הכנסת לבית המשפט העליון. חברי הוועדה המרכזיים הם מרדכי קרמניצר, סוזי נבות, קארין אלהרר ויוסי שיין. כך נראית התקפלות ערכית שתפגע אנושות, לדורות, בזכותו של הימין לקדם את עמדותיו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]