פרסום ראשון | ביזיון: חמישה כתבי אישום בלבד הוגשו על רקע גזעני במהלך פרעות תשפ"א - 0404
פרסום ראשון | ביזיון: חמישה כתבי אישום בלבד הוגשו על רקע גזעני במהלך פרעות תשפ דוברות המשטרה

פרסום ראשון | ביזיון: חמישה כתבי אישום בלבד הוגשו על רקע גזעני במהלך פרעות תשפ"א

לינצ'ים ופוגרומים שביצעו מחבלים ערבים ביהודים, עשרות ניידות משטרה שנשרפו, בתי כנסת שהוצתו והסתה במסגדים – כל אלו לא שכנעו את הפרקליטות כי פרעות תשפ"א בוצעו ביהודים על רקע לאומני וגזעני. הפרקליטות, בצעד מחפיר, הגישה עד כה כתבי אישום בודדים בלבד עם מניע גזעני וזאת מתוך אלפים רבים של אירועי תקיפת יהודים במהלך הפרעות.

בתשובה לבקשת חופש מידע שהגיש ארגון בצלמו מסרה הפרקליטות כי היא הגישה חמישה כתבי אישום בלבד בהם הוכנס מניע גזעני בעקבות האלימות הקשה במהלך הפרעות, בהם עשרות אלפי ערבים פגעו ביהודים וברכושם בכל רחבי ישראל ובפרט בערים המעורבות.

מארגון בצלמו נמסר: "ניכר שלטענת המשטרה והפרקליטות מדובר בסכסוכי שכנים או סתם התלהמות על רקע רומנטי. מצער מאוד שהתחושה היא כי אסור ליהודי להסתובב בעכו, לוד, רמלה ויפו בגלל שהוא יהודי החלטת הפרקליטות להגיש רק חמישה כתבי אישום עם מניע גזעני מעידה על בעייתיות חמורה ביותר במינוי של פרקליט המדינה החדש עמית איסמן.

אנחנו קוראים לפרקליטות לזכור שלא מדובר בסכסכוך או בקיצונים משני הצדדים כי אם בשנאה יוקדת לעם היהודי באשר הוא יהודי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]