משטרת מודיעין, ערה? ריבוי עדויות על פרעות ערבים במודיעין - 0404
משטרת מודיעין, ערה? ריבוי עדויות על פרעות ערבים במודיעין 0404

משטרת מודיעין, ערה? ריבוי עדויות על פרעות ערבים במודיעין

תושבים רבים במודיעין טוענים: אנחנו מוטרדים על ידי ערבים מידי יום, אין אכיפה. 

חלי, תושבת מודיעין ספרה לחדשות 0404: "בשבוע שעבר תושבת העיר כתבה בקבוצה אשר משמשת את תושבי העיר בפייסבוק על אירוע בו בתה הקטינה וחברותיה שיחקו בפארק ענבה בעיר, וערבים שהגיעו לפארק צעקו להן "נשחרר את פלסטין", קללות על ישראל ואף זרקו לעבר הילדות אבנים". 

"באותו פוסט בדיוק", ספרה חלי, "הגיב אדם נוסף, כי רק שבוע קודם לכן, קבוצת ערבים התפרעו באופן דומה בישפרו סנטר".

י', תושב העיר מסר: "נראה לכם הגיוני? שאנחנו כל היום שומעים רק על האירועים במודיעין דרך פוסטים בקבוצות של העיר, אבל תכלס מה עושים עם כל התלונות האלה? אף אחד לא יודע. העירייה שלנו מה היא בכלל עושה? משקיעה במדשאות אבל איפה הטיפול במה שבאמת צריך לטפל? מה אתם מנסים להוכיח כל הזמן? שיש שקט מופתי כאן? זה לא נכון! ואני אומר לכם תפתחו את עיניכם, העיר הזאת מלאה באנשים שרק מחכים לתקוף ולהטריד, הבנייה החדשה ועורק הציר הראשי באמצע העיר משמשים מסדרון בריחות לכולם, תתעוררו, אנשים מתלוננים והם מקבלים הודעה שמזלזלת בכל אינטילגנציה אנושית. והמשטרה? מה היא עושה? אני אומר לכם אחרי ביקור בתחנת מודיעין הבנתי בדיוק למה המצב כזה, שוטרים במודיעין נותנים הרגשה שמפריעים להם במנוחה. הגניבות אצלנו הן מכה, לא פוסקות לרגע. כמעט כל יום בתים נפרצים כאן, כל יום גונבים, תבדקו כמה פריצות היו בכרמים בשנה האחרונה. מי נתפס? יש כאן כמה מכולות וחנויות נוחות שפרצו להם ועד היום כלום! חוסר משילות".

"אין שום אכיפה כאן" – ד', תושב העיר לחדשות 0404, "רק בחודש שעבר היו לפחות 2 מקרים שאני מכיר שעובדי קבלן של העירייה קיללו חייל שהלך ברחוב, תקפו מילולית צעירה ליד תחנה מרכזית, וזה רק מה שאנשים כותבים בפייסבוק. אבל במודיעין הנאורה, יש מדיניות, ככה גם בזמן שכל הארץ געשה, בעיריית מודיעין כבדו את הערבים שהחליטו לשבות כאות הזדהות על האחים שלהם שביצעו לינצים בעכו ולוד".

חלי: "יש גם עוד תופעה, הם עובדים בשכונות ומציירים על הקירות דגלים ומרססים כתובות על מבנים. העירייה הגיעה לפי הקריאות, נקתה וחוזר חלילה. פשוט ביזיון מה שהולך כאן, גם הפועלים שקיללו קיבלו "שיחת נזיפה", פשוט הזוי. עיר שהתושבים בה חצויים בין אלה שבוחרים לעצום עיניים ולשחק "עיר העתיד" לבין אלה שפשוט נמאס להם, אין יום שאין וויכוחים בקבוצות בנושאים אלה. רק לפני תקופה ראש העיר שלנו שמתפאר כל הזמן בהחלטות שלו החליט שלא להחליט בעניין של ארגוני שמאל קיצוני שמגיעים לבתי הספר בעיר ומרצים מול בני נוער על "כיבוש" פשוט ביזיון, אותם ארגונים שיוצאים נגד חיילי צה"ל. ראש עיר שבחר לא לעמוד איתן מול הארגונים הללו – נוראי בעיני".

קבוצת "מודיעין שלנו"

פייסבוק 'מודיעין שלנו'

בעיריית מודיעין בחרו להתייחס לעניין אחד בלבד בכתבה: "כל המקרים נבדקו ותוחקרו. העובדים שנמצאו כי התלונה היתה מוצדקת כבר לא עובדים בעיר".

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]