סמוטריץ' ליועמ"ש: פתח בחקירה על ה"מיצג האומנותי" שריפת שם השם על פי סעיף 173 לחוק העונשין - 0404
סמוטריץ' ליועמ

סמוטריץ' ליועמ"ש: פתח בחקירה על ה"מיצג האומנותי" שריפת שם השם על פי סעיף 173 לחוק העונשין

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' ליועמ"ש מנדלבליט בדרישה, פתח בחקירה על המיצג הביזיוני – שריפת שם השם בו מצולם אדם בשם גרגורי אבו המציג "מיצג אומנותי" בשם "שריפת שם השם" במשכן לאומנויות הבמה עין חרוד – על פי סעיף 173 לחוק העונשין.

במכתב כתב סמוטריץ': 

לכבוד
עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט
היועץ המשפטי לממשלה
 
שלום רב,
 
הנדון: דרישה להגשת כתב אישום על פי סעיף 173 לחוק העונשין
1. בימים האחרונים פורסם במרשתת סרטון בו מצולם אדם בשם גרגורי אבו המציג "מיצג אומנותי" בשם "שריפת שם השם" במשכן לאומנויות הבמה עין חרוד.
2. לצערי נראה הדבר כי מיום אל יום "האומנות" הנאורה יורדת מדחי אל דחי עד ההדיוטה התחתונה תוך שהיא מבזה את קודשי ישראל, פוגעת ברגשות של מיליוני יהודים בארץ ומחוצה לה והכל בשם "חופש האומנות והביטוי".
3.   אני דורש כי תפתח חקירה ויוגש כתב אישום כנגד האחראים במשכן לאומנויות הבמה כמו גם כנגד המציג גרגורי אבו בעבירה על סעיף 173 "פגיעה ברגשי דת" לחוק העונשין.
4. אין בי צל צילו של ספק כי רשויות האכיפה יתייחסו בכובד ראש לנושא לפחות כפי שהתייחסו בעבר כאשר הוגש כתב אישום, שהסתיים בהרשעה בעניינה של טטיאנה סוסקין כאשר פרסמה כרוז "מוחמד חזיר" אשר פגע ברגשות הדת של מאמינים מוסלמים.
5.  לתשובתך בנושא אודה,
                                        
        בכבוד רב,
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
 יו"ר הציונות הדתית

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]