נגיף הקורונה: משרד הביטחון יסייע בהקמת בזק של מתחם בדיקות נוסף בנתב"ג - 0404
נגיף הקורונה: משרד הביטחון יסייע בהקמת בזק של מתחם בדיקות נוסף בנתב פלאש 90

נגיף הקורונה: משרד הביטחון יסייע בהקמת בזק של מתחם בדיקות נוסף בנתב"ג

לאחר מחדל נתב"ג בו נכנסו ארצה אלפי ישראלים ללא בדיקות וגרמו, ככל הנראה, לעלייה במספר הנדבקים ברחבי הארץ בימים האחרונים, בממשלה הוחלט על הרחבת היקפי הבדיקות בנתב"ג.

שר הביטחון בני גנץ ושר הבריאות ניצן הורוביץ, סיכמו כי משרד הביטחון יקים מאהל שיוכל לבדוק מאות אנשים בו זמנית בנתב"ג. הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון תא"ל (במיל') משה אדרי, שוחח בנושא עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, והשניים סיכמו כי יגובש אפיון ביממה הקרובה, וכי משרד הביטחון באמצעות מנהל הרכש, צה"ל וגורמי מקצוע נוספים יקים את המתחם בנוהל מזורז.

שר הביטחון גנץ: "מערכת הביטחון תמשיך לסייע למערכת הבריאות ולכל משימה לאומית שתידרש לה. המלחמה בקורונה לא מאחורינו, אבל בעזרת פעולות נחושות ומהירות, נשמור על רמת תחלואה נמוכה, וננצח גם במאבק הזה".

שר הבריאות הורוביץ: כדי לשמור על שגרת החיים בישראל, עלינו לפקח על הכניסות לישראל באופן הדוק. משרד הבריאות תיגבר בצורה משמעותית את מערך הבדיקות בנתב"ג וכעת, כהיערכות לעומס הטיסות הצפוי בחודשי הקיץ, נקים במהרה מתחם בדיקות נוסף כדי למנוע היווצרות תורים בלתי סבירים.
בשיתוף פעולה עם כל משרדי הממשלה, נשמור על בריאות הציבור בישראל, במינימום הגבלות על הציבור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]