"פעולה משמעותית": צפו בתיעוד המעצרים של היחידה המיוחדת - הגדעונים - 0404
צילום: אלימה, פלאש90

"פעולה משמעותית": צפו בתיעוד המעצרים של היחידה המיוחדת – הגדעונים

בהמשך לפעילות הסוכן המשטרתי אשר הופעל ע"י להב 433, נעצרו 16 חשודים בסחר באמל"ח ונרכשו 29 כלי נשק בעשרות עסקאות שבוצעו בחודשים האחרונים. בטקס שנערך אמש במעמד מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי וראש להב 433 ניצב, מוטי לוי, נחשף הסוכן שהביא להפלת עשרות העצורים בפרשה.

מפכ"ל המשטרה רנ"צ, יעקב שבתאי: ״משטרת ישראל על מערכיה עושה עבודה מאומצת בכדי לצמצמם את תופעת השימוש באמל"ח בחברה הערבית. אנו פועלים כל העת במסגרת תחנות המשטרה שהקמנו בכפרים ובערים הערביות ובמסגרת מפקדות מג"ב שהקמנו במוקדים בהם היה צריך ריכוז מאמץ משטרתי מול ארגוני הפשיעה הבכירים.

לצד הצלחות רבות ישנה עוד עבודה לעשות ועל כן הקמנו את אגף "סייף" שיהווה שובר שוויון ארצי במאבק המשטרה בפשיעה בחברה הערבית ועוד צפויות לצאת אל הפועל תכניות נוספות עליהן אנו עומלים בימים אלה.

אתם, השוטרים והשוטרות שלוקחים חלק בפעילות המבצעית ממחישים יותר מכל את הנחישות הארגונית למיגור התופעה ולחיזוק הביטחון ברחובות. כמי שהיה במקום שלכם פעמים אין ספור, אני גאה בכם ומבקש להודות לראש אח"מ, ניצב יגאל בן שלום, לראש להב, ניצב מוטי כהן ולממלא מקום מפקד אתגר, סנ"צ יובל רביבו.

מבצע מורכב שכזה בסיומה של הפעלת סוכן, הוא תולדה של חודשים על גבי חודשים של עבודה מאומצת ומקצועית בה לקחו חלק מעגל מצומצם של טובי החוקרים ואנשי המודיעין במשטרה. תוצאות הפעלת הסוכן הן משמעותיות מאוד. במעצרם של סוחרי נשק מנענו עשרות עסקאות נשק וכנראה גם אירועי ירי, פציעה ואולי אף רצח".

ראש להב 433, ניצב מוטי לוי: "היום הגיעה לסיומה הפעלה משמעותית עם יחידת הסוכנים של להב 433, שתכליתה הפללת חשודים העוסקים בסחר, מכירת אמל"ח בשטחי איו"ש לתוך תחומה של מדינת ישראל. אמל"ח שייתכן והיה מופעל כלפי אזרחים ואף כלפי שוטרים, להב 433 באמצעות מחלק הסוכנים והחידות השונות, ימשיכו לפעול במרץ ובנחישות לגדוע את ידם של אלו הסוחרים באמל"ח ומסכנים את ביטחון אזרחי ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]