בתום חקירה סמויה: נעצרו חשודים שהשתלטו על קרקעות במזרח ירושלים - 0404
בתום חקירה סמויה: נעצרו חשודים שהשתלטו על קרקעות במזרח ירושלים דוברות המשטרה

בתום חקירה סמויה: נעצרו חשודים שהשתלטו על קרקעות במזרח ירושלים

בפעילות מבצעית ממוקדת לאחר חקירה סמויה ומורכבת של היחידה המרכזית של מחוז ירושלים בשיתוף עם פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום וכנגד עבירות הונאה במהלכן השתלטו חשודים על קרקעות במזרח ירושלים, פשטו בלשי ימ"ר ירושלים בסיוע כוחות משטרה ומג"ב נוספים על בתי החשודים במזרח העיר ובטייבה, ביצעו את מעצרם של אלו ופעלו על מנת לאתר מסמכים החשודים כמזויפים באמצעותם, על פי החשד, הרוויחו מי מהחשודים סכומי עתק של עשרות מיליוני שקלים.

על פי החשד, פעלו אותם מעורבים בשיטה מתוחכמת תוך שימוש במסמכים מזויפים ופעולות רמיה שונות על מנת להשתלט על קרקעות במזרח ירושלים, קרקעות השייכות למדינה, ובכך גלגלו לכיסם מי מהחשודים סכומי כסף רבים של עשרות מיליוני שקלים. החשודים תושבי מזרח ירושלים, צפון הארץ ומרכזה, הועברו לחקירה בחשד למרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, השמטת הכנסות, הגשת מסמכים כוזבים לרשויות המס ועבירות הלבנת הון. כמו כן, עוכבו לחקירה מעורבים נוספים ונגבו עדויות מאחרים.

במהלך החיפוש שנערך בהשתתפות יחידת הכלבנים של המכס ברשות המסים, נתפסו כ-200 אש"ח במזומן, 5 רכבי יוקרה ונכסים בשווי מיליוני שקלים ובוצעו צווי הקפאה לחשבונות ולנכסים של המעורבים בשווי של מעל 50 מיליון ש"ח.

בתום חקירה ראשונית, ובהתאם לצורכי החקירה, הובאו חלקם של החשודים בפני בית המשפט שם הוארך מעצרם של 6 חשודים תושבי מזרח העיר ירושלים, צפון הארץ ומרכזה. מבין כלל המעורבים ולבקשת המשטרה, מעצרם הוארך בארבעה ימים וחקירת הפרשה נמשכת.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]