הותר לפרסום: פוענח לינץ' שבוצע ביהודי שהיה בדרך לביתו בעכו במבצע 'שומר החומות' - 0404
הותר לפרסום: פוענח לינץ' שבוצע ביהודי שהיה בדרך לביתו בעכו במבצע 'שומר החומות' דוברות המשטרה

הותר לפרסום: פוענח לינץ' שבוצע ביהודי שהיה בדרך לביתו בעכו במבצע 'שומר החומות'

בפעילות משותפת של היחידה המרכזית במחוז חוף ושירות הביטחון הכללי נעצר בשבועות האחרונים מפגע במעורבות בביצוע לינץ' במהלכו השליך אבנים לעבר יהודי תושב עכו בעת שהיה בדרכו לביתו וכן בהשתתפות בהתפרעות שהביאה לרגימת רכבו באבנים של קורבן נוסף ואיבוד שליטה ברכב בו נהג לאחריו הוכה קשות ע"י מתפרעים.

האירוע החמור התרחש בתאריך 12.5.21 במהלך האירועים האלימים בעיר עכו שהתרחשו בעת מבצע "שומר החומות". מהחקירה עולה כי ביום האירוע שוטט המפגע וחבר לערבים וביחד השליכו אבנים לעבר אזרחים יהודים.

באותו זמן, יהודי תושב העיר, השתתף בתהלוכה במקום סמוך וחש כי הרוחות מתלהטות עקב השלכת האבנים וכי נשקפת לו סכנה ולכן החליט לעזוב את התהלוכה. בעודו רץ ברחוב הבחין בו המפגע ונטל אבן מהכביש, רץ לעברו ומטווח קצר של כשני מטרים הטיח את האבן לאזור ראשו של הקורבן. כתוצאה מכך נפל הקורבן על הכביש.

בעודו שוכב על הכביש עמד המפגע והשליך לעברו אבן נוספת כשבמקביל מפגעים נוספים היכו אותו באמצעות אבנים, מקלות ובעיטות בכל חלקי גופו. לעזרת הקורבן נחלצו אזרחים וקצין משטרה שירה באוויר על מנת להרחיק את המפגע ואת האחרים שנמלטו מהמקום. כתוצאה מכך נפצע באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול רפואי.

בהמשך, התגודד המפגע יחד עם ערבים נוספים מרביתם רעולי פנים וחמושים במקלות ואבנים, התפרעו במקום והשליכו אבנים לעבר רכב מכת"ז של משטרת ישראל וחסמו את נתיבי הנסיעה ברהיטים וחפצים שונים. בעוד המפגע נמצא במקום ואוחז בידיו באבנים רגמו מפגעים אחרים את רכבו של מור ג'נאשווילי שאיבד שליטה על הרכב והתנגש בחומה במקום. לאחר מכן נמלט מור מהרכב והוכה קשות ע"י המתפרעים במקום. רק לאחר הגעת כוחות המשטרה נמלט החשוד מהמקום.

מספר ימים לאחר המעשה נעצר המפגע, תושב עכו כבן 50, לחקירה משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית במחוז חוף של משטרת ישראל.

מעצרו של המפגע הוארך מעת לעת והבוקר בתום החקירה ובהתאם לממצאיה החקירה הגישה נגדו הפרקליטות כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה במסגרתו יוחסו לו ביצוע עבירות של מעשה טרור של ניסיון רצח, ניסיון לפציעה בנסיבות מחמירות והתפרעות. כמו כן במסגרת כתב האישום הוגשה בקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

"משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי רואים בחומרה כל אירוע טרור בו מעורבים אזרחים ישראלים וינקטו בכל האמצעים העומדים לרשותם על מנת למנוע ולמצות את הדין עם המעורבים בפרעות שאירעו ברחבי הארץ בחודש שעבר" – נמסר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]