אביה של אלה אור ז''ל: באסון צפית בנט אמר כי הוא נגד וועדות חקירה ממלכתיות - השבוע באסון אחר, אמר ההיפך - 0404
אביה של אלה אור ז

אביה של אלה אור ז"ל: באסון צפית בנט אמר כי הוא נגד וועדות חקירה ממלכתיות – השבוע באסון אחר, אמר ההיפך

איציק אור, אביה של אלה אור, שנהרגה באסון נחל צפית התארח בתוכנית 'בוקר טוב ישראל' עם בועז גולן ואמר כי לאחר האסון בנט אמר להורים השכולים כי הוא מתנגד שתפתח ועדת חקירה ממלכתית מכיוון שהוא "אינו מאמין בכך". איציק אמר שהוא ושאר ההורים צפו בבנט מבקש ועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון ואמר: "הבנו שבנט אומר דבר ועושה היפוכו". 

"אני מברך על הקמת הוועדה לאסון מירון" אמר אור. "מי שיש לו סמכות להקים וועדה זה השר הממונה – באותו זמן זה היה נפתלי בנט, עד היום אני לא יודע למה הוא החליט שהוא לא מקים וועדה. נפגשנו עמו אחרי האסון והוא עמד מולנו ואמר בפני כל ההורים השכולים – "אני נגד וועדות חקירה ממלכתיות". גם בנט וגם אבוהב התנגדו בתוקף להקים וועדת חקירה. לא מבינים, אם הם לא אשמים, למה הם מפחדים? תחושות הבטן שלי הן שהם הגנו על בכירים במשרד החינוך".

אור המשיך: "אם בנאדם עומד מול 10 משפחות שכולות בדיוק כמו באסון מירון ואומר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים – לא אקים וועדה כי אני לא מאמין בזה, ואז הוא עושה ההיפך הגמור באסון מירון, אני חושב שכמו כל עם ישראל הבנו שאם נפתלי בנט אומר משהו אז אחרי פרק זמן אומר ההיפך לגמרי – שום דבר לא מפתיע". "זה לא כואב לנו כי הוקמה וועדה לאסון מירון זה כואב כי הוא אמר דבר ועשה ההיפך".

"וועדת חקירה לא תחזיר את הילדים. המטרה היא למנוע את האסון הבא". סיים אור.

באדיבות המשפחות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]