מדיניות ה"אין הפתעות" של הממשלה | הליכוד: "כרה"מ נתניהו הנחה לשמור על חופש פעולה מלא של ישראל" - 0404
מדיניות ה מרים אלסטר, פלאש 90

מדיניות ה"אין הפתעות" של הממשלה | הליכוד: "כרה"מ נתניהו הנחה לשמור על חופש פעולה מלא של ישראל"

ראש הממשלה תקף מוקדם יותר את ממשלת בנט ולפיד על הסכם ה"אין הפתעות" מול ארצות הברית לגבי פעולותיה של ישראל מול איראן, לפיו ישראל תעדכן את ארצות הברית לפני כל פעולה שהיא נוקטת מול איראן. לפיד וגנץ הכחישו את הדברים למרות שיצאה הודעה רשמית בנושא מטעם משרד החוץ.

בהודעה מטעם הליכוד נמסר כי נתניהו שמר כראש ממשלה על מדינות של חופש פעולה מלא מול איראן בכל הקשור לזכותה של ישראל להגן על עצמה.

הליכוד: "הבקשה האמריקנית ל״אין הפתעות״ כוונה לפעולות מבצעיות ולא לניהול המו״מ עם איראן על הסכם הגרעין, שבלאו הכי ישראל אינה שותפה לו. רה״מ נתניהו הנחה מפורשות לשמור על חופש פעולה מלא של ישראל ולא להתחייב ל״אין הפתעות״ מול ארה״ב. התשובה הלא-מחייבת הייתה: ״ניקח בחשבון את פנייתכם, אך נשמור על חופש פעולה מלא״. גם בדיונים הראשוניים על ברית הגנה עם ארה״ב הבהיר רה״מ נתניהו שגם במסגרת זו ישראל לא מתחייבת ל״אין הפתעות״ ושהיא תשמור על חופש פעולה וחופש יוזמה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]