בן גביר ליו"ר הכנסת: מנע השתתפותו של פעיל ה-BDS בכנס שייערך בכנסת - 0404
בן גביר ליו אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בן גביר ליו"ר הכנסת: מנע השתתפותו של פעיל ה-BDS בכנס שייערך בכנסת

פעיל ה-BDS, עומר שאקיר, שגורש מישראל בשל פעילותו נגדה ינאם השבוע, ככל הנראה, בכנסת. זאת בהזמנת ח"כ עאידה תומא-סלימאן וח"כ מוסי רז מהקואליציה של בנט. יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה ליו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, ובקש שלא לאפשר את השתתפותו.

במכתב ששלח בן גביר ליו"ר הכנסת, נכתב: "כבר הבעתי בעבר הסתייגותי על כך שגם לחופש הביטוי צריך לשים גבולות ולא יתכן שבכנסת ישראל יערך כנס המערער את יסודותיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אולם מארגני הכנס הוסיפו חטא על פשע והזמינו לנאום בכנס את עומאר שאקיר פעיל ארגון BDS שגורש ממדינת ישראל בשנת 2019, מכיוון שבג"ץ קבע באופן חד משמעי שמדובר באחד מראשי תנועת החרם.

מדובר בתנועה אלימה, בריונית, פועלת בניגוד לחוק, בוודאי לחוק הישראלי, שאוסר החרמה על רקע של דת גזע ומין. למעשה כנסת ישראל מאפשרת לעבריין לבוא בשעריה ונותנת רוח גבית להחרמת ישראל בעולם כולו".

בסיום מכתבו בקש למנוע את השתתפותו של עומאר שאקיר בכנס שיתקיים בכנסת, והסביר: "חוק החרם נועד לסייע למנוע מאנשים כאלו להיות בכנסת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]