האימאם מלוד ממשיך להסית - רמז שצריך לשרוף שוטרים - 0404
האימאם מלוד ממשיך להסית – רמז שצריך לשרוף שוטרים תנועת רגבים

האימאם מלוד ממשיך להסית – רמז שצריך לשרוף שוטרים

האימאם של המסגד אל עומרי בלוד, שייח יוסוף אלבאז, ממשך להסית לרצח יהודים והפעם רומז כי יש לשרוף שוטרים.

היום (רביעי) שיתף האימאם בפייסבוק קטע מתוך סרט בו נראה אזרח מצית שוטר וכתב כי זו "הדרך להתמודד עם חוסר צדק". מדובר בקריאה חמורה שיכולה בקלות להבעיר את השטח ולגרום לפוגרומים נוספים של הציבור הערבי ביהודי העיר לוד.

אין זו הפעם הראשונה ששייח' אלבאז מסית לאלימות ולגעזנות. גם בתקופת מבצע 'שומר החומות' ניסה אלבאז להבעיר את השטח על ידי דברי הסתה בגינם אף זומן לשיחת אזהרה בשב"כ אך המשטרה והפרקליטות לא מצאו לנכון לחקור אותו ולהעמידו עד כה לדין. מהמשטרה נמסר כי "התקבלה תלונה והיא נבדקת".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיש תלונה לפרקליטות המדינה נגד האימאם.

לדברי בן גביר: "הסתה מסוגלת לגרום להרוג. לעצור ולחקור את השייח' אלבאז, מקומו בכלא.לא מדובר בפרובוקציה זניחה, אלא בהסתה מהדרג החמור ביותר נגד שוטרים, מקומו של השייח' אלבאז בכלא.ח"כ בן גביר הוסיף: "המשטרה חייבת לפתוח בחקירה ולמצות איתו את הדין. הסתה מסוגלת להרוג וצריך להפסיק אותה לפני שיהיה מאוחר".

גם ארגון בצלמו הגיש היום ובפעם השלישית בתוך חודש ימים בלבד בקשה ליועץ המשפטי לממשלה לחקור את השייח המסית מלוד.

גם יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', הזדעק לנוכח ההסתה החמורה היום ופנה לשר לביטחון הפנים, עומר בר לב, בדרישה לפתוח בחקירה של שייח יוסוף אלבאז, אימאם.
 
 
במכתב כתב סמוטריץ': "מזה תקופה ארוכה מאוד האימאם של מסגד אל עומרי בלוד, השייח יוסוף אל באז מהווה גורם מתסיס ומסית כנגד מדינת ישראל, חייליה שוטריה ואזרחיה היהודים.

תלונות בעניינו הוגשו למשטרה לא פעם ולא פעמים על הסתה חמורה והתססה של האווירה בעיר לוד. תלונה בעניינו אף הוגשה למשרד המשפטים בשנת 2015 על התנהלותו, תלונה שנסגרה.

בעת האחרונה ובעיקר מאז מבצע שומר חומות השיח אלבאז מהווה גורם מסית ומתסיס בעיר, אמירותיו והתנהלותו מזמן חרגו מגבולות חופש הביטוי.

מפנייה שהגיע לידי על ידי אנשי לוד עולה כי  בתאריך 15/06/21 בשעה 21:30 תושב לוד השייח  יוסוף אלבאז, שנחקר בעבר על מקרי הסתה, העלה לחשבון הפייסבוק שלו סרטון של רצח שוטרים אלים במיוחד וכתב בראש הדף "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם אי צדק".

תושבי לוד היהודים שנחשפו לפוסט מיד פנו למשטרה בזמן אמת ותלונה על הסתה חמורה הוגשה כבר אמש. במקביל נעשתה פנייה למפקדים בכירים בבקשה לעצור את המסית. נכון לרגעים אלה למיטב ידיעתי הפוסט עדיין באוויר ואלבאז טרם נעצר.

פוסט זה שפורסם מצטרף לפרסום רק מתחילת השבוע בו איים מפורשות על חבר העיריה ורק לאחר שהוזהר על ידי משטרת ישראל הוא מחק את הפוסט האמור.

מדובר בעבירה חמורה של הסתה במיוחד לאור העובדה שכאימאם לשעבר של המסגד הגדול בלוד יש לו השפעה משמעותית על תושביה הערביים של לוד ואנו חוששים שהדבר יביא לידי שפיכות דמים מיידית.

הכתובת על הקיר, כל המתנה של מעשה בעניין זה מהווה סכנה אמיתית כלפי כוחות הביטחון ותושביה היהודים של העיר לוד.
 
לאור כל האמור הינך מתבקש להורות על מעצרו המיידי וכן להורות על פתיחה בחקירה מיידית בחשד לביצוע עבירות של הסתה לטרור. כמו כן יש לגרום לרשת החברתית להסיר את הפוסט מהרשת". (צילום: ארכיון)

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]