רה"מ לשעבר נתניהו על תיק 4000: "כתב האישום המופרך ממשיך להתפורר" - 0404
רה

רה"מ לשעבר נתניהו על תיק 4000: "כתב האישום המופרך ממשיך להתפורר"

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, התייחס היום (רביעי) בחשבון הפייסבוק שלו להמשך הדיונים בתיק 4000 ותקף את הפרקליטות: "תיאטרון אבסורד".

כזכור, מוקדם יותר היום החליטו השופטים בתיק 4000 כי המשפט יעצר לכשלושה שבועות לאחר שהפרקליטות מסרה לפרקליטי נתניהו ואלוביץ' חומרי חקירה שהוסתרו עד כה. פרקליטי נתניהו ואלוביץ' יוכלו לעיין במהלך הזמן שניתן בחומרים שנמסרו מתוך התכתבויותיו של מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, עם פוליטיקאים ואנשי תקשורת רבים. 

המשפט יתחדש בתאריך ה-5.7.

רה"מ לשעבר נתניהו: "כתב האישום המופרך המשיך להתפורר היום בבית המשפט. סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר עברו סעיף סעיף והוכיחו את העיוותים והסתירות באישומים המופרכים שנקראים ״היענות חריגה״.

היום הוכח:

1 – ה״דרישות לפרסום״, כפי שהן מכונות, הן לא יותר מפניות דוברות שגרתיות בבקשה לתגובה, אחרי שוואלה פירסמו ידיעות מכפישות על משפחת נתניהו וכלל לא פנו לתגובה מיוזמתם, כפי שמתחייב.

2 – בניגוד לטענת הפרקליטות לגבי סעיפים רבים ש״הבקשה נענתה״- בפועל, בוואלה לא נענו לפניות שגרתיות רבות של דוברי נתניהו, ולא פרסמו את ידיעות, למרות שאותן ידיעות פורסמו בהרחבה בכלי תקשורת רבים.

3 – למרות טענת הפרקליטות שידיעות מסויימות הועלו עקב פניית דובר – בפועל הן עלו בוואלה על פי שיקול דעתו של עורך וואלה, עוד לפני שהדובר בכלל פנה.

כך כותב ישועה לאלקלעי בעקבות ידיעה שקיבל לפרסום: ״לשיקולך״.

4 – הוכח שסעיפים רבים בכתב האישום כלל אינם קשורים לנתניהו – באותם הסעיפים אין פנייה לגורמים בוואלה, לא מוצגת בהם שום דרישה, ועדיין הם נותרו בכתב האישום.

5 – כתב האישום מייחס ״היענות חריגה״ לפרסום בוואלה לתגובות פומביות שפורסמו בעמוד הפייסבוק של הליכוד. מעבר לגיחוך המובן מאליו, תגובת הליכוד סוקרה ממילא בהרחבה בכל כלי התקשורת.

6 – אבל אין ספק שאחד משיאי האבסורד שהיו היום בבית המשפט היה, שבזמן שהפרקליטות מאשימה את נתניהו שדובריו ביקשו פרסום על הגשת הערעור בעניין מני נפתלי- גיל לימון, עוזר היועמ״ש, שכתב את הערעור מטעם המדינה תדרך כתבים כדי לקבל סיקור חיובי.

הנה ההודעה שהופצה מטעם הפרקליטות: ״ערב טוב -…עו״ד גיל לימון מהפרקליטות, שכתב את הערעור בנושא מני נפתלי, ישמח לתדרך כתב שלכם״. תיק 4000 – תיאטרון האבסורד במיטבו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]om