הסתיים השלב הרביעי בנטיעות הביטחוניות בעוטף | צפו - 0404
צילום: איציק לוגסי יערן קק״ל

הסתיים השלב הרביעי בנטיעות הביטחוניות בעוטף | צפו

מאז שעות הבוקר המוקדמות ובמהלך כל שעות היום, עובדי ויערני קק״ל אזור נגב מערבי, החלו בנטיעת ביטחוניות של עצים בוגרים. במסגרת שלב זה, נטעו מאות עצים חדשים וגדולים ביער כיסופים, בצד המערבי של היער בעוטף.

בהמשך מתכננים בקק"ל, בשיתוף עם כוחות הביטחון והצבא, לטעת עצים למניעת ירי ישיר גם באזורים נוספים. מטרת הפרויקט לטעת עצים מסביב לישובים וסמוך לכבישים שיהוו מחסום טבעי ויתנו מענה מידיי למצב. כעת, הודיעו עובדי ויערני קק״ל מרחב דרום. על סיום השלב הרביעי שהתמקד בחלק המערבי של יער כיסופים.

גיל סיאקי, מנהל מחלקת יער מרחב דרום, סיפר: "מהרגע שהחלו ירי הפרחת בלוני התבערה מעזה ידענו שאנו צריכים להירתם למשימה ולחשוב על פתרונות יצירתיים לבעיה. והחלטנו שהדרך הטובה ביותר תהיה פשוט להסתיר להם.

העצים שאנו נוטעים משמשים ומשרתים כך שתי מטרות – הראשונה והעיקרית היא ביטחון לתושבי העוטף והשנייה היא כמובן הגדלת הריאה הירוקה והשטח הנטוע בעצים בדרום. בזמן הנטיעות עובדי קק"ל עומדים חשופים לגמרי מול עזה אך לכולנו ברורה המטרה והעובדה שנטיעות אלה מצילות חיים. כעת כשסיימנו את השלב הרביעי נוכל להתחיל את השיחות עם גורמי הביטחון. יחד נבחן את היעד הבא בו נבצע עוד נטיעות ביטחוניות בעוטף עזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]