אלפי משתתפים בריקוד הדגלים בירושלים: "תשובה ניצחת לארגוני הטרור" - 0404
אלפי משתתפים בריקוד הדגלים בירושלים:

אלפי משתתפים בריקוד הדגלים בירושלים: "תשובה ניצחת לארגוני הטרור"

אלפי משתתפים הגיעו היום (שלישי) לציין את ריקוד הדגלים בירושלים לאחר שבחודש שעבר חגיגות האירוע הופסקו בעקבות אירועי טרור שהחל ארגון הטרור חמאס.

על אף זאת מארגני מצעד ריקודגלים לא נרתעו והודיעו על קיומו של האירוע.

אלפי הצועדים החלו את צעידתם ברחוב הנביאים בירושלים, המשיכו משם לשער שכם בו נערכה הרקדה מרכזית ומשם המשיכו אל שער יפו ונכנסו לעיר העתיקה דרך השוק ברובע היהודי המתחדש.

בין הארגונים שהשתתפו באירוע ניתן היה למצוא את תנועת "אם תרצו", מועצות אזוריות שומרון, קריית ארבע, גוש עציון, בנימין, הר חברון, חניכי תנועות הנוער בני עקיבא, עזרא ואריאל,ישראל שלי ועוד.

ח"כ איתמר בן גביר מששתף אף הוא בריקוד הדגלים, ברשת החברתית מייקי כתב בן גביר: "נמצא כעת יחד עם אלפים במצעד הדגלים. אנחנו לא נכנעים לאיומי ארגוני הטרור, צועדים בראש מורם בבירתנו הנצחית ומניפים את דגל ישראל בגאווה לאומית". 

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד התייחס לדברי מנסור עבאס שתקף את האישור לקיים את ריקוד הדגלים: "‏אם להסתובב בעיר הבירה שלנו עם דגל ישראל זו התגרות משולחת רסן, אז אני קורא לכם להצטרף יחד איתי למצעד ולהכניס אצבע בעין לחמאס ולתומכי הטרור כולם".

נתנאל וקנין, תושב בית שאן שהשתתף באירוע, מסר: "מציאות בה ישראל לא יכלה לחגוג את יום איחוד ירושלים היא הזוייה. באנו לכאן, אלפי צועדים מכל רחבי הארץ, כדי להניף את דגלי ישראל בגאון ולהעביר מסר ברור לחמאס – ירושלים היא בירת ישראל הנצחית".

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו": "ירושלים מעולם לא הייתה חופשית ובטוחה יותר לכלל העדות והדתות מאשר בזמן הריבונות הישראלית. אסור לנו לקפל את הדגלים ולוותר על הנכסים ההיסטוריים הללו בגלל ארגוני טרור ושאר מבקשי רעה ואנו שמחים שאלפי אנשים בחרו להניף את דגלי ישראל פה בגאון וללא כל פחד. מדובר באירוע ערכי, חינוכי, לאומי וציוני מהמעלה הראשונה. נגד ארגוני נטרור אנחנו מעבירים מסר חד וברור- ירושלים היא בירתה הנצחית של ישראל".

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, אמר: "אנחנו שמחים שהצעדה יוצאת לפועל במתווה מוסכם עם המשטרה, בכל אירוע בתנועתנו אנו חותמים בשירת התקווה ובמשפט "להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון וירושלים" . אני מקווה שלא יכנעו שנית לאיומי הטרור ונוכל לשמוח ולחגוג באיחודה של בירת ישראל לאחר 2000 שנה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]