לקראת השבעת ממשלת שמאל: מיקי לוי נבחר להחליף את יריב לוין בתפקיד יו"ר הכנסת - 0404
לקראת השבעת ממשלת שמאל: מיקי לוי נבחר להחליף את יריב לוין בתפקיד יו ערוץ הכנסת

לקראת השבעת ממשלת שמאל: מיקי לוי נבחר להחליף את יריב לוין בתפקיד יו"ר הכנסת

רגע לפני ההצבעה על אישור ממשלת השמאל של בנט ולפיד, הכנסת התכנסה להצביע על החלפת יו"ר הכנסת. ח"כ מיקי לוי מיש עתיד נבחר לתפקיד במקום יושב ראש הכנסת היוצא, ח"כ יריב לוין. 67 חברי כנסת הצביעו בעד ח"כ מיקי לוי.

מול מיקי לוי, שזכה בין היתר גם לקולות של ח"כים מהרשימה המשותפת, התמודד ח"כ יעקב מרגי שזכה ל-52 קולות.

ח"כ לוין איחל הצלחה למחליפו וסיכם קדנציה סוערת: "אני מסיים היום את כהונתי כיושב ראש הכנסת. היתה לי זכות לשרת בתפקיד זה בתקופה מורכבת מאוד ומרובת אתגרים.

היעד הראשון במעלה שהצבתי לעצמי היה להגן בתקיפות על מעמדה של הכנסת אל מול הפגיעה המתמשכת מצד הרשות השופטת. לראשונה מזה שנים ארוכות, קולה של הכנסת נשמע בנושא זה באופן חד וברור. הכנסת בהנהגתי לא הרכינה את ראשה בפני פסקי דין והחלטות שניתנו בחוסר סמכות. פעלתי בנחישות למען חיזוק הדמוקרטיה, למען שמירת עקרון הפרדת הרשויות ולמען יכולתה של הכנסת לבטא בהחלטותיה את רצון העם.

כיושב ראש הכנסת ראיתי לעצמי חובה שלא לשכוח את הדרך בה אני מאמין. המשכתי ללכת בדרך זו ללא מורא. בד בבד, הקפדתי הקפדה יתרה כי הכנסת תהיה בית לכל אזרחי המדינה. עמדתי על כך שכל אחד מחברי הכנסת יזכה ליחס שווה והוגן, ויוכל לומר את דברו ולפעול בשליחות הציבור שבחר בו.

אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון שנתן בי. אני מודה לחברות ולחברי הכנסת, ולכלל עובדי המשכן על העבודה המשותפת. תודה למנכ"ל הכנסת סמי בקלש, למזכירת הכנסת ירדנה מלר הורוביץ, ליועצת המשפטית לכנסת עו"ד שגית אפיק, לקצין הכנסת ניצב יוסף גריף, וכמובן לכל צוות לשכתי.

אני מבקש לאחל הצלחה גדולה ליושב ראש הכנסת המיועד, חבר הכנסת מיקי לוי. אמשיך לשרת באמונה גדולה את אזרחי ישראל, את ציבור בוחריי, ואת הדרך בה אני מאמין, גם כחבר כנסת בשורות האופוזיציה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]