השר דרעי: "מעולם לא הציעו לנו להיכנס לממשלה - ליברמן שם וטו" - 0404
השר דרעי: יונתן סינדל, פלאש 90

השר דרעי: "מעולם לא הציעו לנו להיכנס לממשלה – ליברמן שם וטו"

שר הפנים, אריה דרעי, התייחס בנאום להקמת ממשלת השמאל בראשות בנט ולפיד ותקף בחריפות את הממשלה העתידית.

השר דרעי: "שואלים אותי כולם למה אתם כל כך מתעקשים לתמוך בנתניהו? תהיה חכמים – תסחרו בזה. יש לך תשעה מנדטים, אתה יכול להיות ראש ממשלה. יכול להגיד שגם הציעו לי את זה. השיח הפוליטי התדרדר לרמה כזאת שאני צריך לומר לציבור מה זה דמוקרטיה בישראל. הלכו למערכות בחירות – במערכה האחרונה למעלה משני מיליון איש רצו את נתניהו כראש ממשלה. אנחנו הבטחנו לציבור שאנחנו הולכים רק עם נתניהו.

אני וחברי, לא מזגזגים. הבטחנו – נקיים. אנחנו לא מחליפים ציבור. אלה בגדו בציבור ומעלו באמון שלו – הם לא צריכים להתנצל ולומר בתקשורת למה הם עשו את זה. אחדות הם קוראים לזה?!

במשך שנים ניסו להכניס על החרדים שאין להם עקרונות וערכים, שהכל זה רק מחיר וכסף. הוכחנו שאצלינו ערכים זה לפני הכל. והנה השקר הגדול: אומרים שלא רצינו להצטרף, שקרנים. אף אחד לא הציע לנו להצטרף. לא שהיינו מצטרפים, אבל למה לשקר? איווט ליברמן בעל המריצה הניח ווטו מוחלט.

פעם ראשונה במדינת ישראל שמונחים על שולחן הכנסת כאלו הסכמים. זה חילול ה׳ שלא היה כדוגמתו. אני באופן אישי יורד לי הלחץ, אני לא צריך את המאבטחים והבודקה מחוץ לבית – הכאב שלי זה על המלחמה ביהדות, על המלחמה בקודשי ישראל ועל הדריסה במסורת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]