השגריר ארדן כינס ראשי ארגונים יהודיים: גיבוש תכנית פעולה למלחמה באנטישמיות - 0404
השגריר ארדן כינס ראשי ארגונים יהודיים: גיבוש תכנית פעולה למלחמה באנטישמיות

השגריר ארדן כינס ראשי ארגונים יהודיים: גיבוש תכנית פעולה למלחמה באנטישמיות

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן, קיים אמש (שישי) בניו יורק מפגש עם ראשי הארגונים היהודיים ונציגיהם. הכינוס התקיים כחלק מקמפיין דיפלומטי שמוביל השגריר ארדן באו"ם ובעקבות הזינוק במקרי אנטישמיות בארה"ב ובעולם, בייחוד לאחר מבצע 'שומר החומות' בעזה.

בין היוזמות בקמפיין שמוביל ארדן – אימוץ הגדרת האנטישמיות של IHRA כהגדרה מחייבת למוסדות האו"ם, העברת החלטה בעצרת האו"ם הנותנת כלים למאבק בהכחשת השואה וקמפיין עולמי להחרמת כינוס האו"ם לציון 20 שנה לוועידת דרבן. השגריר גם הציג את יוזמתו לקיום אירוע ציבורי למאבק בגזענות יחד עם משלחת ארה״ב לאו״ם בכדי לתת מענה לציון ועידת דרבן באו״ם לצד שורת מפגני תמיכה בישראל שיתקיימו בניו יורק, כחלק ממאבק ציבורי שארדן מוביל כנגד האירוע המביש באו״ם ומול גורמים אנטי-ישראליים שצפויים להגיע לעיר באותו הזמן.

ארדן: "במהלך המבצע בעזה היינו עדים להתפרצות מדאיגה של מחלת האנטישמיות שנמצאת בעלייה בשנים האחרונות. העובדה שמנהיגי הארגונים היהודיים הבולטים התאחדו והגיעו בכדי לדון ולהילחם יחד-מחדדת את המציאות הקשה שבה אנו חיים ואת העובדה שחייבים להעלות הילוך במלחמה באנטישמים".

ארדן עדכן את המשתתפים בפעילות משלחת ישראל לאו"ם בנושאים אלו והציע ולקדם יחד שיתופי פעולה נרחבים שימנפו את היתרונות היחסיים של כל ארגון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]