ח״כ בן גביר עתר לבג״ץ כנגד החלטת מפכ״ל המשטרה שבתאי: ״פוגע בדמוקרטיה הישראלית כולה״ - 0404
ח״כ בן גביר עתר לבג״ץ כנגד החלטת מפכ״ל המשטרה שבתאי: ״פוגע בדמוקרטיה הישראלית כולה״ יונתן סינדל, פלאש 90

ח״כ בן גביר עתר לבג״ץ כנגד החלטת מפכ״ל המשטרה שבתאי: ״פוגע בדמוקרטיה הישראלית כולה״

מפכ"ל המשטרה רנ״צ קובי שבתאי, הודיע כזכור ליו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר וח"כ מאי גולן, כי נאסר עליהם לצעוד בשער שכם בירושלים ולהניף דגל ישראל, זאת מחשש למהומות באזור.

בעקבות החלטת המפכ"ל, הגיש הבוקר (חמישי) ח״כ בן גביר עתירה לבית המשפט העליון. בעתירתו דורש בן גביר להוציא צו על תנאי, המורה למשיבים לנמק מדוע החלטה בעניין הגבלת חסינות חברי כנסת בשל סכנה לביטחון המדינה לא תינתן על ידי רה"מ ושר הביטחון, חלף החלטת המפכ"ל, וזאת על מנת למנוע מצב חוקתי חמור בו המפכ"ל, מונע גישה למקום ציבורי מחברי כנסת ולא מאפשר לחברי הכנסת לפעול לצורך פעילותם ולמלא כראוי את תפקידם.

עוד נטען בעתירה, כי החלטת המפכ"ל לקתה בפגמים מנהליים חמורים ובהם היעדר סמכות, חריגה מסמכות ואין מתן זכות טיעון (שימוע). בן גביר מסר בתגובה: "החלטות על הגבלת תנועה מטעמים של ביטחון המדינה צריכות להינתן על ידי מי שמופקדים על ביטחון המדינה – ראש הממשלה ושר הביטחון – ולא על ידי מי שאחראי לסדר הציבורי. ההחלטה של המפכ"ל היא חסרת תקדים, כאשר בפעם הראשונה מחליט המפכ"ל על דעתו למנוע גישה מחברי כנסת בניגוד לחוק החסינות, ובהעדר סמכות חוקית לכך".

בן גביר הוסיף: "מפכ"ל המשטרה בהחלטה חסרת תקדים פגע לא רק בי, אלא בדמוקרטיה הישראלית כולה. המדובר במפכ"ל שנכשל בהתמודדות עם המתפרעים בלוד, ברמלה, בעכו ובכבישי הנגב, ועכשיו פוגע בחופש התנועה של חבר כנסת ובריבונות ישראל בירושלים. אם יש איומים של בריונים באלימות, על המשטרה לטפל באותם מתפרעים, ולא להיכנע לאיומים. אם שבתאי לא מסוגל לטפל התפרעויות, עליו להניח את המפתחות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]