המשטרה אסרה על חברי הכנסת בן גביר ומאי גולן לצעוד מחר בעיר העתיקה - 0404
המשטרה אסרה על חברי הכנסת בן גביר ומאי גולן לצעוד מחר בעיר העתיקה יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה אסרה על חברי הכנסת בן גביר ומאי גולן לצעוד מחר בעיר העתיקה

בעקבות איומי חמאס בהסלמה אם יהודים יצעדו עם דגלי בעיר העתיקה בירושלים, הודיע היום (רביעי) קצין הכנסת לחבר הכנסת איתמר בן גביר כי נאסר עליו לצעוד מחר בעיר העתיקה ולעלות להר הבית היום ומחר וזאת בהוראת מפכ"ל המשטרה שבתאי.

ההחלטה מגיעה בהמשך לאמירה האומללה של המפכ"ל שהאשים את בן גביר בהתפרצות האלימות הערבית במאורעות תרפ"א.

מדובר בהחלטה תקדימית הפוגעת בחוק חסינות חברי הכנסת ואוסר על חברי כנסת איתמר בן גביר ומאי גולן לצעוד מחר בשער שכם בירושלים. לדברי המפכ"ל הצעדה עלולה לעורר מהומה. 

ח"כ בן גביר: "קץ הדמוקרטיה. במקום להתמודד עם הפורעים המשטרה פוגעת בחסינות חברי הכנסת שמבקש לצעוד עם דגל ישראל בבירת ירושלים, מאה מטר מהרכבת הקלה.

המפכ"ל נכשל בטיפול פורעים בלוד, בדרום ובהר הבית ועכשיו בהחלטה חסרת תקדים הוא שולל את חופש התנועה לחבר כנסת. אני מצפה שרוה"מ יהפוך את החלטתו".

ח״כ מאי גולן: "״אני מצרה מאוד על ההחלטה של מפכ״ל המשטרה – שמהווה פרס לטרור ולפורעים הערבים, שרק לא מזמן שרפו בתי כנסת ובתי מגורים של יהודים ורצחו חפים מפשע. ממתי צעדה עם דגלי ישראל בעיר בירתנו הנצחית הפכה למעשה בלתי חוקי עד כדי כך שאפילו לחבר כנסת הזוכה לחסינות לא ניתנת האפשרות לעשות כך?! יום עצוב למדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]