בן גביר הגיע להר הבית, שוטרים חסמו את כניסתו: "בזיון למשטרה, אותי חוסמים ולטיבי מתירים" - 0404
בן גביר הגיע להר הבית, שוטרים חסמו את כניסתו: חדשות 0404

בן גביר הגיע להר הבית, שוטרים חסמו את כניסתו: "בזיון למשטרה, אותי חוסמים ולטיבי מתירים"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיע בשעות הצהריים להר הבית ונחסם על ידי השוטרים בכניסה למתחם. ח"כ בן גביר הגיע להר בתגובה להחלטת המשטרה שלא לאפשר לח"כ שיקלי להיכנס להר, בטענה שלא תיאם מראש את הגעתו עם קצין הכנסת".

מפקד המרחב שהגיע למקום, טען כי הנוהל מחייב את חברי הכנסת ויש צורך לתאם את הביקור וזאת למרות שהוטח בפניו כי ח"כ טיבי לא מתאם ביקורים ולמרות זאת נכנס להר ועוד נטען בפניו, שחוק החסינות מעל לנוהל. לדברי ח"כ בן גביר: "השוטרים התנהגו באטימות ובניגוד לחוק, בטענה שיש נוהל שחייבים לתאם. אתאם עם קצין הכנסת כבר היום, אולם למעשה, המשטרה יצרה מעמדות בקרב חברי הכנסת. לטיבי מותר ולי לא. בכל מקרה, אמשיך להאבק למען ריבונתנו בהר הבית ולאפשר לכל יהודי שחפץ להגיע למקום הכי קדוש ביהדות".

ממשטרת ישראל נמסר: "על פי הנחיות הכנסת, עליית חברי כנסת להר הבית מותרת בתנאים ברורים שנקבעו לרבות תיאום פרטני מראש מול קצין הכנסת ומול המשטרה, ובכפוף להערכת מצב כוללת. לצערנו, במקרה זה לא התקבלה כל בקשה ו/או תיאום לביקור. ככל שיתקיים ההליך הנדרש יתואם ביקור במקום כמקובל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]