משה גפני על בנט: "רשע. תהיה מלחמה על חילול ה'". ליצמן: "בנט צריך להוריד את הכיפה" - 0404
משה גפני על בנט: יונתן סינדל, פלאש 90

משה גפני על בנט: "רשע. תהיה מלחמה על חילול ה'". ליצמן: "בנט צריך להוריד את הכיפה"

יו"ר ש"ס אריה דרעי, אמר בישיבת סיעה משותפת עם יהדות התורה כי "נפל דבר בישראל. המדינה היהודית בסכנה". והוסיף: "ממשלה בראשות בנט תהרוס ותחריב את כל מה שבמשך 73 שנה שמרנו יחד גם בזמנים קשים ביותר. תחריב את השבת הקדושה, את הגיור, את הרבנות הראשית, את הכשרות ובעיקר תקרע לחתיכות את עם ישראל, שייאלץ לחזור לחיות כמו בגלות עם קהילות וספרי יוחסין".

ליצמן: "מה שאנו רואים לנגד עינינו זו ממשלת שמאל קיצונית שאיבדה דרך, איבדה ערכים ואיבדה מצפון. כל הצביון היהודי בסכנה במדינה. מסורת ישראל, ערכי הדת ועיקרי היהדות מושלכים לפח רח"ל. גיור, בני ישיבות, עולם התורה, שבת קודש, הכותל, הכרה ברפורמים, הכל כאן נפרץ ועובר לידיהם של שונאי הדת ליברמן בנט ולפיד.
 
חז"ל אומרים כיון שעבר אדם עבירה ושנה בה נעשית לו כהיתר – פעם ראשונה כשבנט עשה ברית אחרים עם לפיד, הוא אמר טעיתי וזה לא יקרה שוב. האמנו לו. היום אנו כבר רואים איזה ערך יש להבטחות ולאמירות שלו. לא רק שלא מאמינים לו יותר, אלא אנו מבינים שגם בפעם קודמת זה היה מתוכנן ולא טעות". ליצמן הוסיף: "הבטחנו לבוחרים שלנו ואנו נאמנים להבטחות. לא כמו בנט, לפיד ואחרים. יש לנו עקרונות ולא נוותר עליהם. אנו הולכים לאופוזיציה בגאווה גדולה ובראש מורם. נפיל את הממשלה הרעה הזו, כפי שהפלנו את הממשלה הקודמת שהקים בנט ולפיד.  
 
‎חברים אל תאמינו לימינה שכותבים שיישאר הסטטוס קוו בדת ומדינה. אף אחד לא מאמין להבטחות שלכם. גם הבטחתם שלא לשבת עם לפיד, ולא לעבור לשמאל ובגדתם. נוכח ההסכמים הקואליציוניים הכוללים פגיעה בכל הקדוש והיקר לנו, אני כאן אומר לנפתלי בנט: אתה לא צריך להסתיר את הכיפה, אתה יכול להסיר אותה, כמו שותפך וידידך יאיר לפיד".

יו"ר יהדות התורה משה גפני אמר: "נבלה נעשתה בישראל. הרבה שנים אני בכנסת ואני לא זוכר הסכמים קואליציוניים כאלה, של התרסה כלפי שמיים, נגד כל הקדוש והיקר לעם ישראל. נרעיש שמיים וארץ, את הארץ והעולם, על ההתנהלות של האיש הרשע הזה שלכאורה חובש כיפה. תהיה פה מלחמה על חילול השם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]