פורום ההתיישבות הצעירה: ההתיישבות ביהודה ושומרון הופקרה - הבדואים זכו בכל הקופה - 0404
פורום ההתיישבות הצעירה: ההתיישבות ביהודה ושומרון הופקרה – הבדואים זכו בכל הקופה יונתן סינדל, פלאש 90

פורום ההתיישבות הצעירה: ההתיישבות ביהודה ושומרון הופקרה – הבדואים זכו בכל הקופה

לאחר פרסום ההסכמים הקואליציוניים מסתבר כי נפתלי בנט וגדעון סער לא עמדו במילתם למתיישבים ולא כללו את הסדרת ההתיישבות הצעירה במסגרת ההסכמים הקואליציונים להקמת הממשלה החדשה. ברור לכל בר דעת שבממשלה עם מפלגות שמאל קיצוני וערבים, נקיטת צעדים שיסדירו את היישובים מחייבת עיגון מקדים בהסכמים.

זהו לא רק המשך של עוול שלטוני, אלא גם חרפה מוסרית, שמתעצמת שבעתיים אל מול הסיכומים הברורים בנושא הבדואים בנגב, במסגרתם יוסדרו אלפי יח"ד של בניה בלתי חוקית ויוקמו יישובים חדשים.

עשרות יישובים ביהודה ושומרון, שהוקמו ע"י הממשלה, בשליחותה, תוך שמירה על האינטרסים של מדינת ישראל ושעמדת המדינה הרישמית שיש להסדירם – ימשיכו להיות נטולי ביטחון, תשתיות, ושירותים אלמנטריים. בעוד עשרות מקבצי בנייה בלתי חוקית בנגב, שהוקמו בחטא, ולמדינה אין אינטרס ואין מדיניות להסדירם – יזכו להליך מהיר מאוד של הסדרה והכשרה.

"תמונת המצב המצטיירת עגומה. אנו מצפים ודורשים מראשי המפלגות שהתחייבו לנו פעם אחר פעם, לעמוד במילתם לבצע את התיקון הנדרש ולדאוג שהסדרת ההתיישבות הצעירה תעוגן היטב בקווי היסוד של הממשלה כדי שתוכל לצאת לפועל כבר בחודשים הקרובים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]