ח"כ שמחה רוטמן חושף נתונים מפתיעים מהריסת בנייה בלתי חוקית בנגב בתקופת נתניהו - 0404
ח ערוץ 20

ח"כ שמחה רוטמן חושף נתונים מפתיעים מהריסת בנייה בלתי חוקית בנגב בתקופת נתניהו

על רקע הביקורות הגוברות על ההסכמים הקואליציוניים בין בנט ולפיד למנסור עבאס והטענות כי מדובר במכירה של הנגב לתנועה האיסלמית ולבדואים, מפרסם היום ח"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית נתונים בנוגע להריסת בתים בלתי חוקיים בנגב בתקופת שלטון נתניהו ומצביע על מגמה ברורה של עלייה דרמטית באכיפה בשנים האחרונות.

על פי הנתונים שהציג רוטמן ישנה עלייה של מאות אחוזים בהריסת המבנים הבלתי חוקיים של בדואים בנגב במהלך השנים האחרונות. הנתונים באים בסתירה מוחלטת לטענות תומכי בנט כי אפשר להפקיר את הנגב "כי נתניהו הפיר אותו קודם".

ח"כ שמחה רוטמן: "אין לי שום בעיה עם ביקורת מימין על נתניהו ועל הליכוד, אבל הטענה שלפיה הנגב הופקר כבר ולכן לגיטימי לחתום על העברה בטאבו לטובת מנסור עבאס היא שקר גס. תשאלו את התועמלנים של נתניהו מהשמאל.

לפי האגודה לזכויות האזרח, 2586 מבנים מהרסו בשנת 2020 בישובים הבדוויים בנגב. מדובר בעליה של 13% לעומת שנת 2019.

כמה זה ביחס לשנים קודמות? בואו נשאל את הפורום לדו קיום בנגב, ארגון של ביביסטים מושבעים, לא?

לפי הנתונים שלהם בשנים 2013-2016 נהרסו קרוב לאלף מבנים בשנה בקהילה הבדואית בנגב. אני לא יודע אם במכתב של האגודה ספרו רק את המבנים שהמדינה הרסה ואז מדובר בזינוק של יותר מ-500 אחוזים בארבע שנים, או שמדובר בכלל המבנים ואז מדובר 'רק' ב-250 אחוז.

על פי ההסכמים הקואליציוניים שהתפרסמו הממשלה החדשה מפקירה את הנגב והגליל. אך במקרה הזה אפילו התירוץ "אבל גם ביבי" לא יעבוד להם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]