ההסכמים הקואליציוניים בין בנט ולפיד - החוק הנורווגי יורחב | כל פרטי ההסכם - 0404
ההסכמים הקואליציוניים בין בנט ולפיד – החוק הנורווגי יורחב | כל פרטי ההסכם מרים אלסטר, פלאש 90

ההסכמים הקואליציוניים בין בנט ולפיד – החוק הנורווגי יורחב | כל פרטי ההסכם

הערב (שני) מתפרסמים לראשונה חלקים מההסכמים הקואליציוניים הרשמיים שייחתמו בין המפלגות ימינה ויש עתיד, ובין שאר המפלגות למפלגת יש עתיד.

יש עתיד וימינה סיכמו כי ההסכם הקואליציוני בניהן יהווה ״הסכם גג״ שיחייב את כלל סיעות הקואליציה, ויצורף כנספח לכל ההסכמים. ההסכמים שנחתמו בין יש עתיד למפלגות השונות, מחייבים את המפלגות החותמות. כמו כן הוחלט כי צירוף סיעות נוספות לקואליציה לאחר הקמת הממשלה ייעשה בהסכמת ראש הממשלה וראש הממשלה החליפי.

במסגרת ההסכמים יורחב החוק הנורבווגי בהקצאה אחת נוספת לכל מדרג, כלומר: בסיעה המונה 6 ח"כים יוכלו להתפטר 3 מהם, בסיעה המונה 7-9 ח"כים יוכלו להתפטר 4 מהם ובסיעה המונה 9 ח"כים ומעלה יוכלו להתפטר 5 מהם. החוק יחול על שרים וסגני שרים.

הצדדים סיכמו כי במליאת הממשלה ובוועדות השרים יידונו נושאים שהעלאתם תיקבע בהסכמה ע"י ראש הממשלה המכהן וראש הממשלה החליפי, כאשר לשניהם תעמוד זכות וטו הדדית. כח ההצבעה במליאת הממשלה ובוועדות השרים יהיה שווה בין שני הגושים.

עוד סוכם כי לכל ראש ממשלה תהא אחריות מיניסטריאלית לשרי הגוש שלו וכי בקבינט המדיני-ביטחוני יכהנו 12 חברים שיחולקו שווה בשווה בין שני הגושים. ראש הממשלה המכהן יקבע את סדרי הדיון ונושאיו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]