ההתפרעויות בערים המעורבות | תוכנית השר אוחנה אושרה בממשלה: "מדובר בצעד חיוני ומתבקש" - 0404
ההתפרעויות בערים המעורבות | תוכנית השר אוחנה אושרה בממשלה: דוברות המשטרה

ההתפרעויות בערים המעורבות | תוכנית השר אוחנה אושרה בממשלה: "מדובר בצעד חיוני ומתבקש"

הממשלה אישרה היום (שישי) תוכנית לאבטחת הערים המעורבות, שעלותה כ-100 מיליון שקלים. השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, אמר לאחר אישור הממשלה: "מבקש להודות לצוותים המקצועיים מכלל משרדי הממשלה שעמלו על גיבוש התכנית, ובראשם מנכ״ל המשרד לביטחון הפנים ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי".

אוחנה הוסיף: "הציבור הישראלי ומשטרת ישראל התמודדו בשבועות האחרונים עם מאורעות שמסוגם לא היו בהיקפם ובעוצמתם מקום המדינה ועד היום. בעקבות זאת יצאה המשטרה למבצע "חוק וסדר", במסגרתו בוצעו למעלה מ-2,100 מעצרים, כאשר המסר ברור: כל מי שהרים יד, או אבן, או בקת"ב, או נשק, כל מי שהצית וכל מי שהסית – יידע שמשטרת ישראל תגיע אליו.

יחד עם זאת, כדי לשפר את יכולת התגובה המהירה של המשטרה גם בצבר נרחב כזה של אירועים יש צורך בעוד הרבה כח למשטרה. התכנית כוללת שני שלבים – שלב ראשון למימוש מיידי, ושלב שני הכולל הקמת צוותים מקצועיים שיגבשו את הצרכים לטווח הארוך יותר.

מדובר בצעד חיוני ומתבקש שיספק בטווח הקרוב צרכים מיידיים של משטרת ישראל על מנת שתוכל להתמודד עם האתגרים והפערים שנוצרו כתוצאה מהפרעות האלימות שאירעו בחודש שעבר, ובמקביל יאפשר תכנון מעמיק ומיטבי של הצרכים והשינויים הנדרשים כדי לחזק את המשטרה ויכולותיה בטווח הארוך למול תרחישי הייחוס השונים למען ביטחונם ושלומם של כל אזרחי המדינה באשר הם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]