יו"ר הכנסת לוין פנה ללפיד ובנט: "הציגו לכנסת ולציבור את ההסכמים הקואליציוניים בין המפלגות" - 0404
יו פלאש 90

יו"ר הכנסת לוין פנה ללפיד ובנט: "הציגו לכנסת ולציבור את ההסכמים הקואליציוניים בין המפלגות"

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, פנה היום (שישי) לח״כ יאיר לפיד ונפתלי בנט, ודרש מהם להציג בכנסת ולציבור את ההסכמים הקואליציוניים ואת ההסדרים הנלווים בין המפלגות, אשר אמורות להיכלל בממשלת השמאל.

לוין: "ח״כ יאיר לפיד וח״כ בנט הודיעו כי עלה בידם להקים ממשלה, אולם עד עכשיו לא מסרו למזכירות הכנסת ולו הסכם קואליציוני אחד. אין לקבל מצב בו ההסכמים הקואליציוניים מוסתרים מעיני חברי הכנסת ומעיני הציבור. ראוי שההסכמים יוגשו למזכירות הכנסת באופן מיידי עם חתימתם, כדי לאפשר את הדיון הציבורי בהם וכדי שחברי הכנסת יידעו על איזו ממשלה הם נדרשים להצביע.

אי הגשת ההסכמים וההימנעות מפרסום כל ההסדרים הנלווים להם מעוררים יותר מחשש, שהסתדרתם נעשית במכוון כדי למנוע את התגובה הציבורית ואת תגובת חברי הכנסת כאשר פרטיהם ייחשפו. אני קורא לח״כ לפיד ולח״כ בנט למסור לאלתר למזכירות הכנסת את ההסכמים ואת פרטי כל ההסדרים האחרים הקשורים עם הקמת הממשלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]