הורי הקטין שנעצר לאחר שתלה שלטים נגד מצעד הגאווה: "המשטרה לא הודיעה בזמן - חששנו שבננו נחטף" - 0404
הורי הקטין שנעצר לאחר שתלה שלטים נגד מצעד הגאווה:

הורי הקטין שנעצר לאחר שתלה שלטים נגד מצעד הגאווה: "המשטרה לא הודיעה בזמן – חששנו שבננו נחטף"

המשטרה עצרה במהלך הלילה (חמישי) שני קטינים בני 17, בחשד שתלו שלטים כמחאה נגד "מצעד הגאווה" הצפוי להיערך היום בירושלים. החשודים נחקרו ונכלאו. אחד הקטינים נחקר ללא נוכחות הוריו ובניגוד לחוק. 

אביו של הקטין סיפר לחדשות 0404: "בני נשלח על ידי מארגני ההפגנה לתלות שלטים נגד המצעד ונעצר בסביבות 4 לפנות בוקר. לאחר שלא הגיע למקום בו היה אמור לפגוש את חברו, החבר יצר איתנו קשר וטלפנו למשטרה מודאגים. פחדנו שהוא נחטף, לאחר שרק לאחרונה אחיו היה קורבן ללינץ' אכזרי שביצעו בו ארבעה ערבים.

התברר שהחרימו לבני ולבחור השני את הניידים ומנעו מהם ליצור קשר עם ההורים. במשך כמעט שעה וחצי היינו בחרדה גדולה שמשהו קרה לבן שלנו והמשטרה שהחזיקה אותו לא טרחה להודיע לנו והתקשרה רק לקראת השעה חמש וחצי לפנות בוקר. מייד שהודיעו לנו שהוא נמצא בתחנת המשטרה יצאתי לכיוון. עד השעה 7 אף אחד לא התיייחס אלי. כששאלתי את החוקר מתי תהיה החקירה ואם יש לי זמן להתפלל, הוא ענה שיש לי זמן והחקירה לא תתבצע בשעות הקרובות, אך הוא שיקר ובזמן שהלכתי להתפלל חקרו את בני שלא בנוכחותי ובניגוד לחוק. מאשתי שהגיעה למקום מנעו להיכנס עד שהסתיימה החקירה.

הוריו של הקטין השני שנחקר היו מחוץ לחדר החקירה, כאשר חקרו את בננו והם שמעו שצורחים עליו שתליית השלטים היא הסתה״.

בנוסף להתנהלות החוקרים, בכניסה לתחנת המשטרה נתלו תמונות של שלטים ודגלי גאווה.

בארגון חוננו תקפו הבוקר בצורה חריפה את מעצרם של הקטינים, שתלו מודעות מחאה בירושלים. הקטינים שוהים במעצר כבר שעות ארוכות, ובהחלטת קצין משטרה, הותירה המשטרה את הקטינים במעצר עד לדיון בבימ"ש.

מחוננו נמסר כי המודעות אותם תלו הקטינים הכילו תוכן מחאה חוקי, כנגד מצעד הגאווה אשר צפוי להתקיים היום בירושלים, בין השאר נכתב במודעות "אבא ואמא הם לא מספרים", "אחים יקרים זו סטיה", "מצעד גאווה בירושלים – בושה", "מי ביקש זאת מידכם רמוס חצרי".

בחוננו מסרו כי מדובר "במעצר מטורף, איבוד עשתונות של המשטרה ורמיסת זכויות של קטינים שכל חטאם שהעיזו בדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון לתלות שלטי מחאה לגיטימיים. מעצר שצריך להדאיג כל משפחה והורים בישראל".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו הוסיף: "על המשטרה לשחרר לאלתר את הקטינים, ולאפשר להם ולכל הציבור לבטא מחאה חוקית ולגיטימית כנגד המצעד. ארגון חוננו יתן את ההגנה המשפטית לכל מי שזכויותיו ירמסו במהלך המחאה כנגד המצעד".

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, מסר בתגובה: "אני מבין שמשטרת ישראל מכינה את השטח לשר ממפלגת העבודה ומבקשת לסתום פיות, בושה.

כשמדובר באנשי ימין, המשטרה מאבדת עשתונות וסותמת לחופש הביטוי את הזכות הלגיטימית להביע מחאה".

מהמשטרה נמסר: "במהלך פעילות המשטרה אותרו שני קטינים חשודים בעבירת 'השחתת פני מקרקעין' שהינה עבירה פלילית לפי סעיף 196 לחוק העונשין ושדינה שנת מאסר, על כן השניים הועברו לחקירה ובסיומה הוחלט מתוקף סמכות הגורם הממונה להביאם בהמשך בפני בית המשפט".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]