ראש מועצת גוש עציון: "גנץ סיכם עם ממשל ביידן על הקפאת בניה בהתיישבות וכבר מקיים אותה בפועל" - 0404
ראש מועצת גוש עציון: גרשון אלינסון, פלאש 90

ראש מועצת גוש עציון: "גנץ סיכם עם ממשל ביידן על הקפאת בניה בהתיישבות וכבר מקיים אותה בפועל"

זה חמישה חודשים שלא מתכנסת מועצת תכנון עליונה שדנה בתכניות בנייה ביו"ש. את כינוס הועדה מונע לא אחר משר הביטחון בני גנץ.

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, אמר כי: "בשבועות האחרונים פנינו, ראשי רשויות ביו"ש וחברי מועצת יש"ע לשר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ בבקשה צנועה בהחלט – לקיים "ועדה קטנה". לא שכונות גדולות ולא פרויקטים משמעותיים – רק עניינים קטנים כגון תיקונים טכניים לתב"עות קיימות זה מכבר. אז כאמור קיבלנו מבני גנץ סירוב מוחלט".

עוד הוסיף נאמן: "אותו בני גנץ שחדשות לבקרים מאשים את נתניהו בחוסר יושרה פוליטית, מנהל מדיניות עצמאית ללא ידיעת ראש הממשלה. מסתבר שבני גנץ סיכם עם ממשל ביידן על הקפאת בניה בהתיישבות. הממשלה החדש עוד לא קמה אבל ההקפאה כבר כאן".

נאמן פנה לבנט וסער: "נפתלי בנט וגדעון סער, חשבתם שתנהלו את המדינה? הבטחתם לשמור על קווים אדומים אידאולוגיים של המחנה בממשלה הנרקמת בשעות האלו? אז תדעו לכם ששר הביטחון שלכם חושב אחרת ופועל אחרת. בני גנץ טוען בפורומים סגורים שהוא ורק הוא יעמוד בראש הדרג המדיני בעבור ההתיישבות הישראלית ביו"ש. בני גנץ כבר סיכם עם הממשל בוושינגטון מאחורי גבו של ראש הממשלה והתחיל בפועל את ההקפאה נוסח אובמה שהייתה בזמנו חסרת תקדים. "לא בנט ולא אף אחד אחר ינהל את המגעים עם האמריקאים על הבניה ביו"ש . רק אני, בני גנץ, אחליט" – אלו הם דבריו ואלו הם מעשיו בפועל כבר מספר חודשים.

מפלגות ימינה ותקווה חדשה, לידיעתכם – הופר אחד הקוים האדומים ביותר של המחנה הלאומי. אתם מקימים ממשלה שעומדת לא פחות מלהתעלל במפעל ההתיישבות ובחצי מיליון ישראלים המתגוררים ביו"ש. חשבתם? ניסיתם? טעיתם! אבל עוד לא מאוחר לתקן. תעמדו בראש המחנה שלכם, המחנה הלאומי, תממשו את הערכים שלכם בארבע וחצי השנים הקרובות. זה לחלוטין בידיכם. אם אתם עדיין מאמינים בהם, כמובן."

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]