המחבל הסתער על הרבש"ץ עם סכין וניסה לרצוח אותו - מקצוענות הרבש''ץ שמנע רצח משפחה - 0404
המחבל הסתער על הרבש ניר שורמן

המחבל הסתער על הרבש"ץ עם סכין וניסה לרצוח אותו – מקצוענות הרבש"ץ שמנע רצח משפחה

אמש בשעת לילה ניסה חדר מחבל מעזה דרך מעבר כרם שלום , הצליח לעבור את כל קווי ההגנה של צה"ל והגיע אל יישוביי חבל שלום בעוטף.  עירנותו של רבש"ץ אחד היישובים מנעה אירוע גדול.

המחבל הסתער על הרבש"ץ ובעזרת סכין שהייתה ברשותו ניסה לרצוח אותו. בפועל, הצליח לגרום לו לפציעה קלה בלבד וזאת בזכות פעולתו ונחישותו של הרבש"ץ שנאבק בו.

לאחר חיפש בכליו נמצא סכין נוסף. הצוות הראשוני שתפעל את האירוע הורכב מרבש"צים ביישובים הסמוכים למקום האירוע ושוב הוכח כי הרבש"צים הם מגיני היישובים ומצילים הלכה למעשה, דה פקטו, את חיי התושבים.

ניר שורמן, רבש"ץ היישוב דקל שהיה במקום האירוע, יו"ר ארגון הרבש"צים מבית הסתדרות לאומית אמר: "אין לי ספק שיכולנו ח"ו לראות כאן פיגוע כמו הרצח המזוויע באיתמר. כל האינדיקציות מעידות שלכך הוא התכונן. העירנות של הרבש"ץ הצילה פה חיים ומנעה אירוע גדול מאוד. הרבש"צים הם קו ההגנה האחרון של התושבים. נחישותם מקצוענותם ותגובתם המהירה לאירועים היא זו שעושה את ההבדל בין סיום אירוע מוצלח לבין משפחה שכולה ולחימה בעזה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]