בנט ושקד עבדו על כולם, כולל על מקורבים מאוד שהלכו אחריהם שנים. מקורב: ״בגדו בי״ - 0404
בנט ושקד עבדו על כולם, כולל על מקורבים מאוד שהלכו אחריהם שנים. מקורב: ״בגדו בי״ גרשון אלינסון, פלאש 90

בנט ושקד עבדו על כולם, כולל על מקורבים מאוד שהלכו אחריהם שנים. מקורב: ״בגדו בי״

במשך שנים יש בציונות הדתית מי שהלך בצורה עיוורת אחרי נפתלי בנט ואיילת שקד. השניים, ניסו לסלול דרכם במעלה הפוליטיקה הישראלית. שקד הפכה לשרת המשפטים ובנט לשר הביטחון.

למרות שהשניים לא עברו לפני שנתיים את אחוז החסימה, לאחר שהמצביעים שלהם הבהירו כי אינם מאמינים בהם, בנט ושקד חזרו לפוליטיקה בזכות בנימין נתניהו, שהחליט ללכת לבחירות ולא להקים ממשלת אחדות. כבר אז תכנן בנט את המשך דרכו. אחרי שריסק את הבית היהודי ועל הדרך עבר מהימין החדש והכושל לימינה, הוא הסתכל רק למקום אחד – לכסא ראש הממשלה.

בנט, קיבל בבחירות האחרונות תשובה שלילית מ-94 אחוז מהבוחרים. רוב עצום אמר ״לא״ לבנט, אבל הוא בשלו, החליט לבצע הפיכה שלטונית ובכוח לשבת על כסא ראש הממשלה.

בנט ושקד פתחו בטקטיקה חכמה. הם פיזרו ספינים ובאמצעות כמה עיתונאים דאגו לכותרות שהם רוצים ממשלת ימין. הם תידרכו אישית וסיפרו שההצעה מנתניהו לא טובה, למרות שהיתה מצוינת.

הם עשו את אותו התרגיל על מצביעי ״ימינה״, בהם חובשי כיפה סרוגה שהאמינו להם עד לרגע האחרון. לאחר שיחות קשות בשבועיים האחרונים, חלקם חזר להאמין לשקד, שהבהירה להם כי עם ערבים היא לא תשב. היא גם סיפרה להם שהיא פועלת למניעת בחירות חמישיות וכי נתניהו לא נותן להם הצעה טובה.

היום, עם ישראל נחשף להצעה המטורפת שנתן נתניהו: רוטציות עם בנט וסער. כדי להראות שהוא בעניין, המציא בנט כי הוא מוכן גם להיות שר ביטחון ולא ראש ממשלה. הוא שלח את דובריו לכתוב לעיתונאים שונים שחשוב ללחוץ על גדעון סער. כל זה כדי שייראה כאילו בנט וסער כלל לא סגורים עדיין על לפיד. המזימה הושלמה כבר מזמן, הרבה לפני המלחמה בעזה ונוהלה גם במהלכה.

היום, רגע לפני שבנט מצהיר על ממשלת השינוי לרעה – ממשלת שמאל קיצונית עם תמיכת תומכי טרור, מבינים תומכי בנט ושקד כי הזוג הוליך אותם שולל. הם ראו היום את ההצעה של נתניהו ולא הבינו איך בנט לא מתחבר אליה. ״הם הונו אותנו ובגדו בנו. יש לי שעות של שיחות עם שקד. אם תראו את ההתכתבות איתה, תבינו כמה היא שיקרה אותי ביודעין. סיבנה אותי, את משפחתי ואת חבריי הקרובים, כולל כמה אנשי עסקים. הם בגדו בי, בגדו בימין, בגדו בציונות הדתית ומבחינתו הם בוגדים בישראל. אשמתי ובגדתי כשהצבעתי להם – כך אני מרגיש״, סיפר לחדשות 0404 אחד מהאנשים הקרובים לשניים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]