השר ליצמן נפגש עם נציגי משפחות הרוגי מירון: "לא נאפשר למרוח את חקירת האסון" - 0404
השר ליצמן נפגש עם נציגי משפחות הרוגי מירון:

השר ליצמן נפגש עם נציגי משפחות הרוגי מירון: "לא נאפשר למרוח את חקירת האסון"

שר השיכון, יעקב ליצמן, נפגש היום (חמישי) עם נציגי משפחות הרוגי מירון. נציגי המשפחות ביקשו לרתום את השר למאמצים לקיים הליך חקירה ממצה והוגן, בעקבות האסון הקשה בו איבדו המשפחות את יקיריהם, בל"ג בעומר האחרון.

נציג המשפחות, ישראל דיסקינד, שאיבד באסון את אחיו הקטן, הרב שמחה בונים דיסקינד, העלה בפני השר הרב ליצמן את כאב המשפחות נוכח הטענות כי גורמים מסויימים מנסים למנוע קיום חקירה אמיתית לבחינת האסון. ישראל דיסקינד העלה את הדרישה לעמוד על כך שהמקרה הנורא שטילטל את העולם היהודי לא יטואטא מתחת לפני השטח.

השר ליצמן הבהיר את דעתו כי הוא שותף מלא לדעתם ולמאמציהם לקיום חקירה מהותית ויסודית, בשקיפות מלאה וללא משוא פנים.

ליצמן חזר בפני נציגי המשפחות על עמדתו הברורה אותה אף הצהיר במליאת הכנסת ובכל מקום אפשרי, כי "לא נאפשר להתחמק ולא נעכב שום בדיקה אפשרית על מה שהיה באסון הקשה".

לדברי השר ליצמן: "נפעל יחד בשיתוף כל גורם אחראי עליו תוטל המשימה לחקירת ובדיקת האסון הנורא הזה. נדרוש למיצוי כל ההיבטים ולא נשאיר אבן על אבן להגעה לחקר האמת, בכדי למנוע הישנות מקרה קשה זה וכדי למנוע סכנת חיים במקום הקדוש הזה, מתחם הר מירון".

ליצמן הדגיש בדבריו כי על המדינה לפצות את המשפחות בפיצוי הולם: "נדרוש מרה״מ והאוצר יחד עם יו״ר ש״ס השר אריה דרעי, ויו״ר ועדת הכספים משה גפני, לקדם את חוק פיצויי האסון כדי להסדיר את המגיע למשפחות באופן נרחב, כפי שצריך להביא להן בדין ולא בחסד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]