ח״כ בן גביר דורש לכנס את ועדת חוץ וביטחון: ״העברת סיוע הומניטרי לעזה, רק בהשבת הבנים הביתה״ - 0404
ח״כ בן גביר דורש לכנס את ועדת חוץ וביטחון: ״העברת סיוע הומניטרי לעזה, רק בהשבת הבנים הביתה״ אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ח״כ בן גביר דורש לכנס את ועדת חוץ וביטחון: ״העברת סיוע הומניטרי לעזה, רק בהשבת הבנים הביתה״

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית וחבר הציונות הדתית, ח"כ איתמר בן גביר, פנה ליו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אורנה ברביבאי, וביקש לקיים דיון דחוף בוועדה על העברת ה"סיוע ההומניטרי" לשיקום הרצועה, לאחר מבצע שומר החומות שהסתיים בסוף השבוע האחרון. 

לטענת ח"כ בן גביר, למרות הצהרות רוה"מ נתניהו והרמטכ"ל כוכבי על כך שהסיוע מותנה בהשבת הבנים מעזה, אין הדבר קורה בפועל והסיוע ניתן ללא השבת הבנים. בנוסף ביקש בן גביר לדון על טרור שליחת בלוני הנפץ והתבערה אל עבר יישובי העוטף, מעשה שמהווה הפרה חמורה של תנאי הפסקת האש.

ח"כ בן גביר ציין בפנייתו: "לא יתכן שחמאס, אשר החל במבצע, ימשיך לקבל סיוע לשיקום הרצועה, בזמן שהוא שורף בבלוני תבערה את יישובי העוטף. ממשלת ישראל חזרה והדגישה בחתימת הסכם הפסקת האש שדין עוטף עזה כדין תל אביב ומתברר ששוב ממשלת ישראל מעדיפה לטמון את ראשה בחול ולהתעלם מהפרחת בלוני הנפץ מצד חמאס״.

"בדיוני הוועדה חזרו כמעט כל חברי הוועדה על המשוואה שדין שדרות כדין תל אביב ודין עוטף עזה כדין ירושלים. אם בלוני התבערה היו על ירושלים או תל אביב חלילה, ברור לכולנו שהממשלה הייתה מתכנסת והיינו יוצאים למבצע, לכן אין שום סיבה, שכך לא ננהג עם תושבי העוטף ותושבי הדרום", הוסיף בן גביר. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]