בעקבות חשיפת בועז גולן: דרישה לפיטורי פרקליטים ערבים שסרבו לטפל בתיקי פורעים ערבים - 0404
בעקבות חשיפת בועז גולן: דרישה לפיטורי פרקליטים ערבים שסרבו לטפל בתיקי פורעים ערבים

בעקבות חשיפת בועז גולן: דרישה לפיטורי פרקליטים ערבים שסרבו לטפל בתיקי פורעים ערבים

בעקבות חשיפת חדשות 0404 כי פרקליטים ערבים בפרקליטות מחוז חיפה מסרבים לטפל בתיקים של פורעים ערבים שנעצרו בתקריות במהלך השבועות האחרונים, פנה ארגון "בצלמו" לנציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ, בדרישה לפטר עובדים אשר מסרבים לייצג את המדינה בהליכים משפטיים.

"נדהמנו לשמוע שישנם פרקליטים ערבים שמסרבים לפעול בעניין בטענה שהם מזדהים איתם. הדבר אף אושר על ידי הודעת דוברות משרד המשפטים. בשני מקרים בודדים עלתה בקשה, ככל שהדבר מתאפשר, לשחרר מטיפול בתיקים אלה.

עצם הדבר מקומם במיוחד. אתם מזדהים עם מי שניסו לרצוח? עם מי שעברו עבירות אלימות מהסף החמור ביותר? כמעט כולם היו עבירות על רקע גזעני מה שמוסיף לחומרת הדבר. נדגיש כי בתולדות המדינה כמעט ולא היה דבר כזה שפרקליט סרב לייצג עמדה מסיימת. אין מנוס מלזמן עובדים כאלה לשימוע ולפטרם לאלתר. אין מדובר בוויכוח האם מדובר בעמדה שהינה פשע מלחמה או בניגוד לחוק ועליה מונף דגל שחור. זאת גם לא טענת הפרקליטים. טענתם שהם לא מוכנים לפעול נגד ערבים שניסו לרצוח יהודים ואת זה אי אפשר לקבל בשירות המדינה" – נכתב.

כזכור, בכיר בפרקליטות חיפה מסר לחדשות 0404 כי – ״בזה אחר זה הם הודיעו שלא יטפלו בתיקים האלה כי יש להם בעיה אישית. הם פשוט החליטו שהם לא מטפלים בזה. אנחנו בהלם מההחלטה״. הפרקליט הוסיף: ״הם מזדהים עם האחים שלהם ומבחינתם לא תהיה להם אפשרות לטפל בתיקים שיביאו לענישה״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]