גנץ חתם על צווים מנהליים לתפיסת ציוד שיועד לארגוני טרור בעזה - 0404
גנץ חתם על צווים מנהליים לתפיסת ציוד שיועד לארגוני טרור בעזה

גנץ חתם על צווים מנהליים לתפיסת ציוד שיועד לארגוני טרור בעזה

שר הביטחון בני גנץ, חתם על חמישה צווים מנהליים לתפיסת ציוד אשר על פי החשד נעשה ניסיון להבריחו לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום בימים שלפני תחילת הלחימה ברצועה, וזאת בעקבות פעילות משולבת של המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור שבמשרד הביטחון, שירות הביטחון הכללי ורשות המעברים. בין היתר נתפסו משלוחים של חומרים מסוג אשלגן כלוריד, גליצרין, פוליאוריתן, פוליאסטר, פיברגלס וכן ציוד תקשורת.

הציוד שנתפס נחשב לציוד דו-שימושי ועל-פי החשד היה מיועד למערך הייצור של הזרוע הצבאית של חמאס. מתחילת השנה חתם שר הביטחון על יותר מעשרים צווים מנהליים לתפיסת ציוד שנעשה ניסיון להבריחו לרצועה בחשד שנועד לשימוש חמאס וגורמי טרור אחרים בעזה.

כמו כן חתם על צו לתפיסת זהב בשווי של למעלה ממיליון ש"ח, אשר נעשה ניסיון להבריחו מתוך רצועת עזה לאזור יהודה ושומרון כשהוא מוסלק בצורת מסמרים בתוך משטחי עץ. תפיסה זו מצטרפת לשני צווים מנהליים עליהם חתם שר הביטחון לפני שבועיים, לתפיסת מטילי זהב במשקל כולל של 13 ק"ג, אשר נתפסו גם הם לאחר שנעשה ניסיון להבריחם מרצועת עזה לאזור יהודה ושומרון, כשהם מוסתרים. על-פי החשד הברחות הזהב מרצועת עזה לאזור יהודה ושומרון הן חלק מהמאמצים של חמאס ברצועה לממן פעילות של ארגון הטרור באיו"ש, ושווי התפיסות נאמד במיליוני שקלים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]